Analistten Haftalık Tahmin: Bitcoin Bu Seviyelere Gidebilir!

Analistten Haftalık Tahmin: Bitcoin Bu Seviyelere Gidebilir!

Popüler kripto para analisti Bitcoin (BTC)’nin belirsiz makro ekonomik koşullar altında 58.000 dolar seviyelerine nasıl yükselebileceğini tartışıyor. Yakından takip edilen bir kripto stratejisti, belirsiz bir makroekonomik zeminde Bitcoin’in (BTC) 58.000 dolara yükselmesi için potansiyel fiyat yollarını haritalıyor. Konunun ayrıntıları Kriptoks.com‘da.

Bitcoin hangi şartlarda 58 bin dolar seviyelerini görebilir?

Yeni bir strateji oturumunda, Cred takma adlı ünlü kripto para analisti, kripto piyasalarındaki yatırımcı duyarlılığını üç makro faktörün etkilediğini söylüyor. Bu 3 faktörün ilki, Federal Rezerv‘in varlık alımlarının potansiyel olarak azaltılmasını ve enflasyonla mücadele için faiz oranlarının yükseltilmesini içeren şahin duruşudur. Kripto para analisti Cred, buna eke olarak Rusya ile Ukrayna arasında artan gerilime ve Avrupa’daki enerji krizine de değiniyor. Analist Cred, belirsizliğin piyasaya hakim olan mevcut anlatı olduğunu söylese de, Bitcoin (BTC)’in hala güçlü bir ralli çekebileceği iki senaryo olduğuna inanıyor. İlk yükseliş senaryosunda kripto analisti diyor ki:

Boğa devamı açısından, birleştiği ve bu birleşen direnç seviyelerini [43.000 – 47.100 dolar] ve bunun en azından haftalık zaman diliminde gerçekleşmesi gereken bir atılım görmem gerekecek… Direnç yoluyla güç ve ya çok yüksek [58.000 dolar] aralığına doğru bir itmeden önce sığ bir geri çekilme beklerdim. Ya da bir tür dürtüsel atılım. Bir konsolidasyon dönemi yaşarsınız ve bu size başka bir geri çekilme [vermez] ve dümdüz yukarı gitmez.

Bitcoin (BTC), ani direncini kısa sürede almasa bile, kripto analist Cred, Bitcoin (BTC)’nin daha yüksek bir düşük yapı oluşturması koşuluyla yine de bir dalgalanmayı ateşleyebileceğine inanıyor. Kripto analist Cred konu hakkında şöyle diyor:

Piyasa yapısı açısından, evet, en yakın seviye günlük 40.000 dolar… Ama bu fitili biraz serbest bırakırsak veya sadece haftalık zaman dilimini kullanırsak, daha yüksek bir dip için daha derin geri çekilme adayı 38.000 dolarlık ayak olur. En azından bir direnç testi almadan önce, yüksek aralığa [58.000 dolar ] acele etmeseniz bile.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.