Analistten Bomba Açıklama: Borsalar Bitcoin’lerinizi Sattı!

Analistten Bomba Açıklama: Borsalar Bitcoin’lerinizi Sattı!

Bir kripto analisti, borsalarda tutulan veya stake edilen Bitcoin (BTC)’lerin satıldığını iddia ediyor. Binance konuyla ilgili sorulara cevap veriyor…

Rufas Kamau, borsaların Bitcoin sattığını düşünüyor

Güvenlik ihlalleri ve saldırılar, genellikle Bitcoin’i (BTC) merkezi borsalarda saklamanın risklerini vurgular. Hatta bir analist, BTC’nizi borsalarda tutmanın da fiyat düşüşleri için bir faktör olduğunu iddia ediyor. Scope Markets Kenya’da araştırma ve pazar analisti olan Rufas Kamau, BTC’yi bir borsada tutmanın fiyatını nasıl düşürdüğü konusundaki düşüncelerini açıkladı.

Analist ayrıca, borsaların yüksek para çekme ücretleri gibi BTC’yi çekmeyi caydırmak için birçok yol yarattığına dikkat çekiyor. Kamau’ya göre bu, borsaların borsalarda tutulan Bitcoin’i diğer alıcılara satabilmesi nedeniyle yapılırken, Bitcoin IOU’nun sahibi BTC’lerinde yıllık yüzde getiri elde etmekten mutlu oluyor.

“Borsalardan uzak durun”

Bu süreç nedeniyle Kamau, BTC satın alan ve borsalarda tutan yatırımcıların, süreç borsaların Bitcoin’i “basmasına” olanak tanıdığı ve arz arttıkça fiyatın düştüğü için bir açık yaşadığını iddia ediyor. Ayrıca kullanıcıları borsalardan uzak tutmaya çağırıyor:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.