Analistler Tarih Verdi: Altın ve Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Analistler Tarih Verdi: Altın ve Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor!

Northstar & Badcharts’ın teknik analistleri ve kurucuları Patrick Karim ve Kevin Wadsworth’a göre, altın ve Bitcoin önemli “kırılma” noktalarına ulaştı. Başka bir büyük hareketin eşiğinde. İşte detaylar…

Bitcoin için önemli tahminler

Wadsworth, Bitcoin için, önemli bir boğa rallisi gerçekleşmeden önce başka bir aşağı yönlü hareketin gerçekleşmesi ihtimalinin daha yüksek olduğunu söyledi. Wadsworth, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

[Bitcoin]’in aşağı yönlü kırılması ve 10.000 ila 12.000 dolarlık hedefe doğru yönelmesi [daha fazla] muhtemel. Bu düşük dipleri ve yaklaşık yüzde 20 ila yüzde 30’unun yukarı doğru hareket ettiğini görmek için yıkılma ihtimalimizin yaklaşık yüzde 70 ila yüzde 80’ini değerlendiririm.

Wadsworth, Bitcoin için yukarı yönlü hedefinin 200 günlük hareketli ortalama civarında, 30.000 dolar civarında olacağını söyledi. Uzmana göre bu seviyeyi karşılamak için harekete geçtiğimizde, 29.000-30.000 dolar civarında bir yerde olma şansımız var. Bu da, yukarı yönlü bir hedef ve elde edilmesini beklediği en yüksek seviye olarak karşımıza çıkıyor. Uzmana göre, o zamana kadar ivme kaybı yaşamaya başlama ihtimalimiz var.

Altın fiyat hedefleri ne yönde?

Yüksek enflasyon ve jeopolitik belirsizliğe rağmen altının performansı bu yıl yatay seyretti. Ancak Karim, belirli koşullar altında altının bir çıkış rallisi yaşayacağını söyledi. Özellikle yatırımcılara altın-gümüş oranını izlemelerini söyledi. “Altın-gümüş oranı bir [gösterge], burada bir risk varsa, piyasa erir veya ani yükselirse altın-gümüş oranı artacaktır” dedi.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.