Analistler, Haftalık Bitcoin İçin İzlenecek Seviyeleri Verdi!

Analistler, Haftalık Bitcoin İçin İzlenecek Seviyeleri Verdi!

Kripto para analistleri, Bitcoin (BTC)’in mevcut seviyelere tutunabilmesi ve 20 bin dolar aralığında bir çöküşten kurtulabilmesi için, daha yüksek seviyeleri geri almaya çalışması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor. Kriptoks.com olarak analistlerin görüşlerini ve Bitcoin fiyatı için takip edilmesi gereken önemli seviyeleri aktarıyoruz.

Bitcoin 20 bin dolara doğru mu kayıyor?

TradingView tarafından alınan veriler, BTC/USD’nin 16 Mayıs’ta hala 30 bin doları doları destek seviyesi olarak sağlamlaştırmayı başaramadığını gösterdi. Parite, haftalık 31.300 dolar seviyesindeki kapanışın ardından yeni kayıplar yaşadı. Luna Foundation Guard (LFG), geçen haftaki Terra (LUNA) ve TerraUSD çöküşü sırasında Bitcoin rezervlerinin neredeyse tamamını sattığını açıklasa bile, yeni satışların yapılmaması piyasalardaki havayı yükseltmedi. Popüler kripto para analisti ve yatırımcı Phoenix, konu ile ilgili bir Twitter gönderisinde şunları söyledi:

Önümüzdeki günler çok önemli olacak. Bu seviyeleri koruyun, buradan daha yükseğe çıkın. Başarısız olursa, gözlerim 21.8 bin dolar – 23,8 bin dolar arasında. Bunları tekrar akılda tutmayı beklemiyordum, lol. Q1 yapısının trendi tersine çeviren bir başlangıç olduğunu düşünerek yanılmışım.

Phoenix, 24 bin doların hemen altında, geçen haftanın tabanından bile daha düşük seviyelere bir dönüş tahmininde yalnız değil. Bu düşüncelere katılan diğer analist Rekt Capital, mevcut seviyelerin tutunamaması ve alıcıların gerçekleşmemesi durumunda 20 bin doların bir ilgi alanı olduğuna dikkat çekti. Analist, geçen haftaki hareketin, Bitcoin için makro aralığının tavan olarak 28.800 dolardan düşük olmasıyla yeni bir alım-satım aralığı yaratmış olabileceğini söyledi ve şunları ekledi:

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.