Analistler: FED Kararıyla Bitcoin Bu Seviyelere Düşebilir!

Analistler: FED Kararıyla Bitcoin Bu Seviyelere Düşebilir!

Analistler, kötüleşen duyarlılığın ve FED’in, Bitcoin (BTC) fiyatının 28 bin doları yeniden test etmesine yol açabileceğini öne sürerken, kripto para piyasası zayıflığı Mayıs ayında da devam ediyor.

Bitcoin destekçisi şirketlerin hisseleri alarm veriyor

Mayıs ayının başlangıcında, kripto ve hisse senedi piyasalarındaki zayıflığın devam ettiğini görüldü. Piyasalara bakıldığında, düşüş eğilimini kısa vadede tersine çevirebilecek herhangi bir işaret bulunmuyor. Hisse senedi piyasaları da düşüş eğiliminde ve araştırmacı Clara Medalie’ye göre, Bitcoin (BTC)’e yatırımı yapan şirketlerin hisse senetlerinin fiyatı da dikkate değer bir darbe aldı. Clara Medalie şu açıklamayı yaptı:

Block, Tesla, Microstrategy ve Coinbase yüzde 20 ile yüzde 50 arasında düştü.

Veriler incelendiğinde, Bitcoin (BTC) boğalarının 39 bin doların üzerine çıkma girişiminin ayılar tarafından kolayca savunulduğu ve bunun 38.200 dolar seviyesine geri çekilmesiyle sonuçlandığı görünüyor. Analistler, BTC’nin mevcut fiyat hareketi hakkında ve daha fazla düşüş olması durumunda hangi seviyelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda görüşlerini açıkladı. Kriptoks.com analist görüşlerini ve detayları aktarıyoruz.

Mevcut fiyat hareketi Temmuz 2021’deki fiyat hareketleri benziyor: Tuzak kurulumu!

Bağımsız piyasa analisti Rekt Capital’e göre, 200 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerinde bir kapanış izlemek, Bitcoin’in mevcut zayıflığını değerlendirmenin kolay bir yoludur. Analist, metriği “Bitcoin’e karşı uzun vadeli yatırımcı duyarlılığının bir göstergesi” olarak nitelendirdi ve şunları söyledi:

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.