Analistler: Bu 10 Altcoin Ocak’a Damga Vurabilir!

Yıl daha yeni başlıyor, ancak kripto para birimleri sınırları değiştiriyor ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıyor. Bir kripto meraklısıysanız, Coinjournal analistlerinin Ocak ayı içinde potansiyel gördüğü ve değerlendirdiği bu 10 altcoin projesine bir göz atabilirsiniz. Analistlerin paylaşımlarını Kriptoks.com okuyucuları için hazırladık.

Ocak ayına damga vurma potansiyeli olan altcoin projeleri

Solana (SOL)

Solana, Anatoly Yakovenko tarafından 2017 yılında geliştirilen açık kaynaklı bir bilgi işlem ağı. Merkeziyetsizleşmeyi sağlarken işlemlerin hızını artırmak için geliştirildi. Proof-of-Stake (PoS) konsensüs algoritması üzerinde çalışıyor. Kendisine ‘Ethereum katili’ takma adını kazandıran Ethereum Blockchain’inde benziyor. Altcoin akıllı sözleşmeleri destekliyor ve uygulamalara, DeFi’ye, oyunlara, DEX’lere, sosyal medyaya, dApp’lere vb. yatırım yapmak için kullanılabiliyor.

Ethereum Blockchain’ine kıyasla, düşük bir işlem ücretiyle saniyede daha fazla işlem gerçekleştiriyor. SOL, Blockchain’in yerel tokeni. İşlem ücretlerini ödemek, bahis yapmak ve bir yönetim tokeni olarak kullanılıyor. Altcoinşu anda kripto para liginde 6. sırada bugünkü değeri 149,50 dolar. 2021 Kasım ayında gördüğü ATH’ı ise 259.96 dolar.

Cardano (ADA)

Cardano, 2017 yılında Jeremy Wood ve Charles Hoskinson tarafından oluşturulan üçüncü nesil bir protokol. Konsensüs algoritması olarak PoS algoritmasını kullanıyor. Amacı güvenli, ölçeklenebilir, esnek ve çevre dostu olmak. Blockchain’nin yerel kripto para birimini (ADA) yansıtan yerel token’lerin oluşturulmasına izin veriyor. Blockchain, varlık transferini denetleyen ve işlemleri not eden yerleşim katmanı ve merkezi olmayan uygulamalar için akıllı sözleşmeleri yürüten hesaplama katmanı olmak üzere iki farklı katman üzerinde çalışıyor.

ADA, platformu beslemek için yerel token. İşlem ücretlerini kapatmak için ve bir yönetim tokeni olarak kullanılabiliyor. Ayrıca, ödüller için stake edilebiliyor. Bugün altcoin fiyatı, Eylül ayındaki 3,09 dolarlık ATH’den %55 düştükten sonra 1,40 dolar.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.