Analistler: Bitcoin, XRP ve ETH 3. Çeyrekte O Seviyeleri Görebilir!

Analistler: Bitcoin, XRP ve ETH 3. Çeyrekte O Seviyeleri Görebilir!

Bitcoin fiyatı bugün 20,357.00 dolar gelen satıcılarla 18,872.32 dolara temas etti. Ethereum ve XRP’de bu esnada çift haneli düşüş riskiyle karşı karşıya. Analistler, düşüşle başlayan üçüncü çeyrek için kritik seviyeleri belirliyor.

Bitcoin boğaları silinmemek için bu seviyeleri tutmak zorunda

Bitcoin (BTC) fiyatı düşüşün son noktasına yaklaşıyor. Fiyat hareketi 19,036 dolar olarak işaretlenen tarihi bir seviyeyi bugün kırdı. Powell’ın yorumları, geçen haftaki toparlanmayı sürdürmeye çalışan ancak 21.969 dolar kısa vadeli seviyesinden sıçrarken girişimleri reddedilen boğaları güçlendiren doların güçlenmesinde başka bir ayağı tetikledi. Şimdi bu seviyenin kırılmasıyla analist Filip, teknik açıdan Bitcoin’i zor bir hafta sonu beklediğini söylüyor.

Diğer yandan, fiyat bu seviyenin altına düşerse BTC serbest düşüşe geçebilir. Bu seviyede çok sayıda boğa pozisyon almış ve stoplarını 19.000 doların hemen altına yerleştirmiş olacak. BTC fiyatı, 18 Haziran ve 19 Haziran’da görülen, boğaların stoplarının tetiklendiği, konumlarından uzaklaştırdığı ve daha fazla düşmemek için fiyat hareketini desteklemek için yeniden harekete geçmeye zorladığı modelin bir tekrarını öneriyor. Potansiyel olarak, Bitcoin’in serbest düşüşüne ek olarak %16’lık bir kayıp daha ve 16.000 dolarlık dip ulaştığını görmek muhtemel olabilir.

En iyi durumda, 19,036 dolardan basit bir teknik sıçrama, bir boğa tuzağına işaret ediyor. Ayrıca, fiyatın yeniden 21.969 dolara sıçradığını görebiliriz. Bunun üzerinde bir test, kısa vadeli temel seviyede 23.878 doları denemek için yer açacak. Buranın biraz dengesiz bir bölge olduğunu görüyoruz. Bu nedenle analiste göre burada bir miktar kar elde etmeyi ve destek arayışında aşağı yönde kısa bir düşüş beklenebilir.

On-chain veriler, Bitcoin için neler söylüyor?

Ek olarak, Ali Martinez tarafından sağlanan IntoTheblock on-chain verileri 2 kritik destek seviyesine işaret ediyor. Bitcoin için ilk temel destek, 330.000 adresin daha önce 277.000 BTC satın aldığı 19.100 dolar. Bundan sonra, bir sonraki önemli destek 16.000 dolar civarında kalmaya devam ediyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.