Analistler: Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Büyük Düzeltme Geliyor!

Analistler: Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Büyük Düzeltme Geliyor!

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti, Bitcoin (BTC) sahiplerine ciddi bir uyarı yayınladı. Ayrıca bu analist, bir altcoin projesinde de düşüş beklediğini açıkladı. Başka bir analist ise, bir diğer popüler altcoin’in fiyatını analiz etti. Buna göre, büyük bir düzeltme beklediğini takipçileriyle paylaştı.

“Bitcoin bu diplere gidiyor”

Kripto analisti Justin Bennett, 106.800 Twitter takipçisine borsadaki son satışların Bitcoin için aşağı yönlü yakın bir hareket önerdiğini söyledi. Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC ve hisse senedi piyasaları arasında bir korelasyon var. Bennett, son hisse senedi satışlarının BTC üzerindeki olumsuz duyguları beslediğini söylüyor. Analist, S&P 500 için 3.700’e düşüş öngörüyor. Bu olursa, lider kripto para biriminde %30 ila %40 düşüş gerçekleşeceğini de ekliyor.

Yazma sırasında Bitcoin 20.049 dolardan işlem görüyor. Bennett’in %40’lık düşüş tezine göre, BTC fiyatının 12.000 doları görmesi mümkün. Bitcoin’e daha yakından bakan analist, BTC’nin 2015’ten bu yana fiyatını canlandıran çapraz desteğinin altına düşme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söylüyor:

“BTC bir kez daha 2015 trend çizgisini test ediyor. Size bunun sağlıklı göründüğünü söyleyen herkes ya habersizdir ya da yalan söylüyordur. 2015 ve 2020’deki iki uzun alt fitile dikkat edin. Bu, güçlü talebi gösterir. Bu sefer bunun tam tersini görüyoruz.”

“Ethereum da düşecek”

Ethereum’a gelince, Bennett, ETH’nin 1.000 dolarlık aşağı yönlü bir hedefe sahip olduğunu söylüyor. Ona göre lider altcoin, dört saatlik grafikte bir Head & Shoulders zirvesi oluşturuyor. Bennett “Fiyata göre ETH, Head & Shoulders modelinin sağ omzunu oluşturmaya başlıyor. Bu potansiyel olarak 1.500 doların altında bir onay anlamına geliyor” diyor. Yazma sırasında Ethereum, desenin boyun çizgisinin ve Bennett’in onay seviyesinin altındaki 1.498 dolarda işlem görüyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.