Analistler: Bitcoin Önümüzdeki Günlerde Bu Seviyelere Düşebilir!

Analistler: Bitcoin Önümüzdeki Günlerde Bu Seviyelere Düşebilir!

Bitcoin (BTC) potansiyel olarak 20.000 dolar aralığına yeniden girebilir, ancak yeni bir analiz, önümüzdeki haftaların satın almak için iyi bir zaman olacağını tahmin ediyor. 24 Şubat’taki en son piyasa gönderisinde Decentrader, mevcut Bitcoin spot fiyatı ile 20.000 dolar arasındaki kalan destek bölgelerini özetledi. Kriptoks.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Analistler, ipuçları için BTC’nin 20 ve 200 haftalık hareketli ortalamalarına bakıyor

Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi, Asya, Avrupa ve ABD’yi korkuturken hisse senetleri ve kripto para biriminin istikrarlı bir düşüş eğilimini sürdürmesiyle Perşembe günü piyasaları uçuruma gönderdi. Bitcoin, 24 saatten daha kısa bir sürede %10’dan fazla değer kaybetti ve analistler, en kötüsünün henüz gelmediğine inanıyorlar. Sonuç olarak, Decentrader raporu, diğer birçok uzman gibi, alım satım kararlarına karşı temkinli. Piyasa uzmanı Philip Swift durumu şöyle özetliyor:

Bu gibi belirsizlik zamanlarında planınız hakkında kesinlikle net olmakta fayda var. Yatırımcılar, net geçersiz kılma seviyelerine ve etkin risk yönetimine sahiplerse hayatta kalabilirler. Uzun vadeli yatırımcılar için tarihi önemli destek seviyelerine ulaşıyoruz ve bu aralıktaki herhangi bir yerin önümüzdeki haftalarda dolar-maliyet ortalaması için sağlam bir nokta olması muhtemel.

Bitcoin’in şu anda 20.000 doların üzerinde olan ve tırmanan 200 haftalık hareketli ortalaması (WMA), önceki düşüş piyasalarında hiçbir zaman tehlikeye girmemiş olsa da, boğalar için mutlak bir çizgi. Analist “Swift”, Mart 2020 COVID-19 çarpışma çukuruna benzer şekilde, 20 haftalık hareketli ortalamanın altındaki kalkışlarla 30.000 doların altına bir düşüş hissediyor. Rapor, bu duruma şöyle değiniyor:

Fiyat düşmeye devam ederse, 20WMA Sapma bantları Bitcoin için 29.382 ile 25.253 dolar arasında olası bir destek bölgesi gösteriyor. Fiyat 20WMA’dan en son Mart 2020 covid kazasında sapmıştı – ancak 2021 yazındaki kazada tekrar yakınlaştık.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.