Analistler: Bitcoin Fiyatı, Şimdi Bu Seviyelere Oynuyor!

Analistler: Bitcoin Fiyatı, Şimdi Bu Seviyelere Oynuyor!

Bitcoin (BTC) rallisi, bir gecede toplam kripto piyasası değerine milyarlarca dolar ekledi. Boğalar, Bitcoin fiyatı için 41 bin doları önemli bir seviye olarak görüyor. Sıradaki kritik seviyeleri belirleyen popüler Twitter analistlerinin tahminlerini Kriptoks.com okuyucuları için derledik.

Bitcoin fiyatı üç ay sonra çapraz düşüş trendini kırdı

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, kripto piyasasındaki yatırımcı duyarlılığı değişiminin güvenilir bir göstergesi olarak kabul edilir. İndikatör, Aralık 2021’den itibaren kırmızı bölgeden ilk hareket olan 37/100’e ulaştı.

Veriler, yatırımcı görünümünün 2022’de ilk kez Bitcoin’de yükselişe geçtiğini ima ediyor. Endeks, 8/100’de aşırı korkuyu belirttiği Ocak ayında bu yıl en düşük noktasına ulaştı. Endeks yükseldikçe, yatırımcı duyarlılığı daha az korkulu hale geliyor.

Analistler Bitcoin’de kritik seviyeleri belirliyor

Bitcoin fiyatı bir gecede 41 bin dolara yükseldi ve toplam kripto piyasası değerine 170 milyar dolar ekledi. Yatırımcı duyarlılığını artıran bir diğer faktör de Jack Dorsey’in Evrensel Temel Gelir’i (UBI) Bitcoin ile güçlendirme önerisi. Eski Twitter CEO’su Dorsey, yakın tarihli bir Twitter sohbetinde ABD kongre adayı Aarika Rhodes’a Bitcoin tabanlı UBI’yi önerdi.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.