Analistler Açıkladı: Bitcoin Hangi Tarihe Kadar Düşecek?

Analistler Açıkladı: Bitcoin Hangi Tarihe Kadar Düşecek?

Kripto para piyasasının işlem hacminin düşmesiyle, birçok yatırımcı Bitcoin fiyatının geleceği konusunda karamsar. Uzmanlar, BTC fiyatının nesiller boyu dibe yaklaştığını söylüyor.

Uzmanlar, Bitcoin fiyatının önümüzdeki birkaç ay içinde 10.000 dolara düşebileceğine inanıyor

TradingView’den elde edilen veriler, hafta sonu 19.000 dolara yaklaşırken Bitcoin fiyatının zayıfladığını gösterdi. Bu esnada, ABD hisse senetleri neredeyse durgun ve kripto volatilitesi için çok az ivme sağlıyor.

Binance’den gelen emir defteri verileri, Bitcoin’in spot fiyata yakın alım ve satım likiditesi arasında kaldığını gösteriyor. Ek olarak, yatırımcılar manevra yapana veya tekliflere önemli ölçüde eklenene kadar volatilite olmamasını sağladı.

Kriptoks.com analizlerinde aktardığımız üzere, BTC’nin bu seviyeye ulaşmasının arkasında belirli katalizörler var. Örneğin, tüm dünyadaki merkez bankalarından kaynaklanan enflasyon beklentilerindeki artış. Bununla birlikte politika hatalarında etkili oldu. Başka bir deyişle, bu faktörler bir araya gelerek 10 bin dolar seviyesinde beklenen bir BTC tabanı için mükemmel senaryoyu yarattı.

Uzmanlar, BTC fiyatında bu seviyeleri bekliyor

Popüler analist Altcoin Sherpa, Bitcoin’in 2022’nin büyük bir kısmında sönük kalacağından bahsetti. Sherpa Twitter takipçilerine şunları söyledi:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.