Analist Korkuttu: Bitcoin Tekrar Çökecek! Bu Kadar Zaman Var

Analist Korkuttu: Bitcoin Tekrar Çökecek! Bu Kadar Zaman Var

Altcoin Sherpa lakaplı Twitter analisti, kripto para piyasasının 2018 yılının ayı sezonu tekrarlayacağını söylüyor ve Bitcoin fiyatının bir ralli öncesi ne kadar düşebileceğini tahmin ediyor.

Altcoin Sherpa, Bitcoin fiyatının yükselmeden önce dip yapacağını söylüyor

Popüler yatırımcı ve kripto analistine, kripto piyasası 2018’in ayak izlerini takip edebilir. Altcoin Sherpa Twitter analisti, 175.700 takipçisine, altyapı ve kripto para çeşitlendirmesinde birkaç iyileştirme ile bu yılın 2018’i “çok kolay bir şekilde” tekrarlayabileceğini söylüyor. Sherpa’ya göre:

Oynamamız gereken süre göz önüne alındığında, 2022, 2018’e çok benzeyebilir. Ancak, piyasanın şimdi eskisinden daha olgun olduğuna inanıyorum. Genel olarak, ticaret piyasası yapısı, DEX’ler, NFT’ler, oyun ve yeni kullanılabilir Blockchain’ler sayesinde gelişti.

Altcoin Sherpa’ya göre, Bitcoin (BTC) fiyatının 2018’de 2017’nin en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra dibe ulaşması 336 gün sürdü. Altcoin piyasasının toparlaması da biraz daha uzun süre aldı. Bu konuda Sherpa, Bitcoin’in Kasım 2021’de ATH seviyesini belirlemesinden bu yana 189 gün geçtiğini, bu sürenin 2018 ayı piyasasının dibine neredeyse yarısı kadar sürdüğünü söylüyor:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.