Analist Korkuttu: Bitcoin’de Bu Seviyelere Hazırlanın!

Analist Korkuttu: Bitcoin’de Bu Seviyelere Hazırlanın!

Bitcoin (BTC), boğaların hafta sonlarında bir dönüş sağlayamamasının ardından 9 Nisan’da 42.000 dolara yöneldi. Popüler kripto analisti daha düşük seviyeleri işaret ediyor. Bununla birlikte mevcut BTC fiyat seviyelerini bir satın alma fırsatı olarak gören sadece Bitfinex ağır topları değil.

Bitcoin için alarm çanları mı çalıyor?

TradingView’den alınan veriler, BTC’nin hafta sonu başlarken birkaç hafta boyunca destek seviyelerinin yavaş yavaş dağıldığını gösteriyor. 43.000 dolarlık çoklu testlerden sonra BTC Bitstamp’ta, 23 Mart’tan bu yana en düşük seviyesi olan 42.131 dolara düştü.

Bir kurtarma hamlesi umut eden boğalar, cumartesi günü yazılana kadar 24 saat içinde toplam 200 milyon dolarlık çapraz kripto tasfiyesi ile acıyı hissettiler. On-chain izleme kaynağı Coinglass’tan gelen veriler de bunu doğruladı.

Analistlere göre traderlar için, kısa vadeli görünüm bu nedenle karakter olarak kesin olarak düşüş gösteriyor. Popüler kripto analisti Crypto Ed, 40.000 dolarlık bir yeniden test öngörüyor, ancak Bitcoin’in orada durmayabileceği konusunda uyarıyor. Analist, şu tahminde bulunuyor:

44 bin doları ve hatta 45-46’yı geri almadığı sürece, korkarım daha fazla olumsuzluğa ve en azından 40 bin ve hatta daha düşük bir seviyeye yeniden test etmeye hazır olmamız gerekiyor. Bir hafta önce söylediğim gibi, artık bu hareketlere güvenmiyorum.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.