Analist Korkuttu: Bitcoin Aralık’tan Önce Bu Diplere Düşecek!

Analist Korkuttu: Bitcoin Aralık’tan Önce Bu Diplere Düşecek!

25 Nisan’da Bitcoin etkileyici bir yükseliş başlattı ve saatler içinde değerine yaklaşık 3.000 dolar ekledi. Sonuç olarak, varlık, son düşüşlerinden sonra neredeyse 41.000 dolara yükseldi. Ancak geçtiğimiz gün kripto para birimi, 39.000 doların altına geriledi. Peki, şimdi neler bekleniyor? Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Bitcoin fiyatı yeniden 39.000 doların altında

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere yaklaşık beş gün önce BTC, etkileyici bir yükseliş gerçekleştirdi ve değerine 3.000 dolar kattı. Son düşüşlerinden sonra neredeyse 41.000 dolara yükseldi. Ancak, ayılar kripto para birimini tekrar aşağıya doğru ittiği için bu fiyat artışı kısa sürdü. Üstelik bu düşüş daha da şiddetliydi ve BTC altı haftadan beri ilk kez 38.000 doların altında işlem gördü.

Bitcoin bu noktada iyi tepki verdi ve 40.000 dolara sıçradı. Hatta bu seviyeyi kısaca aştı, ancak kripto para birimi pazarındaki genel düşüş hissi onu bir kez daha geriye doğru sürükledi. Şu an itibariyle, BTC 39.000 doların altında işlem görüyor ve piyasa değeri 750 milyar doların oldukça altına düştü. Yazım sırasında BTC, yüzde 1.4’lük bir düşüş ile 38.633 dolardan el değiştiriyor.

Analist, 2022 için hedeflerini açıkladı

Çoğu analist Bitcoin’in sıradaki hamlesinin ne olacağına dair yorumlarda bulunsa da, uzun vadeli yorumlar da dikkat çekiyor. Uzun vadeli analizlerini paylaşan uzmanların dikkat çektiği önemli bir konu, Bitcoin halving’i, yani blok yarılaması oluyor. Halving, her bir 210.000 blokluk set çıkarıldıktan sonra Bitcoin madenciliği ödüllerinin yarıya indirilmesi sürecidir. Daha fazla blok çıkarıldıkça Bitcoin madenciliğinin getirilerini azaltarak, Bitcoin yarılanması yeni coin arzını sınırlar, bu nedenle talep güçlü kalırsa fiyatlar yükselebilir.

The Four-Year Cycle theory & what it suggests…📜 THREAD 📜#crypto #cryptocurrency #bitcoin #btc pic.twitter.com/BLKwYQ32b2

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.