Analist: Haftaya Bitcoin İçin Bu Seviyeleri Bekleyin!

Analist: Haftaya Bitcoin İçin Bu Seviyeleri Bekleyin!

Gemi finansal sularda fırtınaya yakalandığı için Bitcoin fiyatı ağır su alıyor. Bununla birlikte kripto analisti Filip L’ye göre gelecek hafta, BTC fiyatı, bir rahatlama rallisine bağlı olarak iki aşamada 50.000 dolara sıçrayacak gibi görünüyor. Analist, bu süreçte, yatırımcıların kazanç elde edebileceğini belirtiyor.

Analistin Bitcoin için belirlediği yol haritası

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, küresel piyasalardaki çalkantı büyük ölçüde, Ukrayna’daki jeopolitik gerilimden ve Fed tutanaklarında piyasalara verilen net olmayan mesajdan geldiğini kaynaklandı. Bitcoin (BTC) fiyatı zor bir hafta geçirdi. Bununla birlikte analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Piyasalar Rusya veya Ukrayna’dan gelen bazı olumlu haberlerle desteklenirken, yatırımcıların herhangi bir gerginliği atmasını ve önümüzdeki hafta Bitcoin fiyat hareketinin 50.000 dolara yükselmesi için arka rüzgarlarla birlikte sağlam bir kazanç haftasına hazırlanmalarını bekleyin.

Piyasalar yalnızca Rusya ve Fed tutanaklarına odaklanırken, ABD Başkanı Joe Biden kripto para birimleri için düzenleyici bir çerçeve yayınlamaya hazırlanıyor. Analist, ilk tepkinin, herhangi bir düzenlemenin yukarıyı sınırlayacağı ve kripto alanında geniş bir satışı tetikleyeceği yönünde olacağını tahmin ediyor. Ancak analiste göre, başlığın ötesine bakıldığında bu gelişme, Bitcoin ve altcoin projeleri için iyi bir haber sunuyor:

Çünkü biraz gerginliğe neden olsa da kripto paraların gelecekteki yolu daha şeffaf ve yasal hale geleceği için uzun vadede daha fazla yatırımcı akışı ve fon katılımı yaşanacak.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.