Analist: Bu Tarihler Bitcoin, SHIB ve Altcoin’ler İçin Felaket Olabilir!

Analist: Bu Tarihler Bitcoin, SHIB ve Altcoin’ler İçin Felaket Olabilir!

Lider kripto Bitcoin (BTC) öncülüğünde Shiba Inu (SHIB) ve diğer altcoin projeleri için korkulan bir döneme mi giriliyor? Nebraskangooner takma isimli ünlü bit kripto analisti, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla genel olaraka finans piyasaları için konuşulan “sell in May and go away” dönemine dikkat çekti. Ayrıntılar için Kriptoks.com okumaya devam ediniz.

Bitcoin, SHIB ve altcoin’ler Mayıs’ta satılacak mı?

Kripto para piyasalarının ne kadar merkeziyetsiz ve bağımsız olduğu söylense de merkezi finans ile oldukça güçlü bağları bulunuyor ve çoğu zaman ABD hisse senedi piyasaları ile yüksek pozitif korelasyona sahip. Nitekim son zamanlardaki piyasa hareketlerinden de bu durumu gözlemleyebiliyoruz.

‘Sell in May and go away,’ piyasalarda Kasım’dan Nisan ayına kadar olan dönemde getirilerin diğer aylara göre ortalamada daha yüksek olduğu inancından dolayı, hisselerin elden çıkarılması stratejisi için kullanılan bir niteleme olarak biliniyor. Nebraskangooner takma isimli popüler bir kripto para analisti, bu nitelemeye atıfla Mayıs ayından sonra piyasa için işlerin oldukça çirkinleşebileceğine dikkat çekiyor:

Sell in May and go away? Tipik olarak bu koşullarda Bitcoin (BTC) ve kripto ile olan şey, piyasanın Nisan ortasından Mayıs ayına kadar canlanması, ardından yazın tekrar çirkinleşmesi ve Ağustos/Eylül’de işlerin sıçraması. Herhangi bir tahminde bulunmuyorum, sadece geçmişten hatırladıklarımı paylaşıyorum.

Sell in May and go away?Typically what seems to happen with #BTC and #Crypto in these conditions is the market perks up in mid April to May then the summer is ugly again and things bounce on August/SeptemberNot making any predictions just sharing what I can remember from past

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.