Analist: Bitcoin Sıradaki Seanslarda Bu Seviyelerde Olabilir!

Analist: Bitcoin Sıradaki Seanslarda Bu Seviyelerde Olabilir!

ABD kripto para düzenlemeleriyle ilgili büyük endişeler ortadan kalkarken, Bitcoin (BTC)’nin kısa vadede nasıl hareket edeceğine dair tahminler hala karışık. Son gelişmelerin üzerine analistlerin tahminlerini Kriptoks.com okuyucuları için derledik.

“ABD yürütme emri, psiko-gevezelik içeren hiçbir şey burgeri”

Bitcoin (BTC), ABD düzenleyici hamleleri üzerindeki sinirler yatışırken 9 Mart’ta Wall Street açılışında hızlı kazançlar elde etti. Traderlar ve analistler arasındaki karışık duygulara rağmen, ABD Başkanı Joe Biden’in kripto varlıklara ilişkin yürütme emriyle ilgili yeni bilgiler, piyasanın bazı korkularını yatıştırdı. Yürütme emri, acımasızdan daha çok araştırmacı gibi görünüyordu ve Beyaz Saray’ın son çabalarını geçen yılki Altyapı Yasasından kesinlikle farklı hale getirdi.

Ödeme ağı Abra’nın kurucusu ve CEO’su Bill Barhydt tepki göstererek, yürütme emrini “psiko-gevezelik içeren hiçbir şey burgeri” olarak nitelendirdi ve sonuç olarak Bitcoin’in toparlandığını söyledi. Bilgi formunun kendisi, yalnızca ‘dijital varlıklar’ ve ‘kripto para birimleri’ne atıfta bulunarak ‘Bitcoin’den hiç bahsetmedi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler ise Twitter’da şöyle yazdı:

Bugün, POTUS kripto varlıklarla ilgili bir Yürütme Emri imzaladı. Yatırımcıları ve tüketicileri korumak, yasadışı faaliyetlere karşı korunmak ve finansal istikrarın sağlanmasına yardımcı olmak gibi önemli kamu politikası hedeflerine ulaşmak için hükümet genelindeki meslektaşlarımla işbirliği yapmayı dört gözle bekliyorum.

Emrin planları arasında ABD hükümeti adına bir merkez bankası dijital para birimi veya CBDC hakkında daha fazla araştırma yapma sözü de vardı.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.