Analist: Bitcoin, Ripple ve ETH Bu Seviyelere Oynuyor!

Analist: Bitcoin, Ripple ve ETH Bu Seviyelere Oynuyor!

Analist Filip L.’ye göre yatırımcılar yenilenen jeopolitik gerilimlerden ürktü. Ukrayna‘daki gerilimler yeniden alevlenirken Bitcoin fiyatı düşüş üçgeninde kalıyor. Ethereum fiyatı önemli desteğe dönüyor. Flamadaki Ripple (XRP) fiyatı, mevcut duyarlılık altında düşüş eğilimine hazır. Ayrıntılar Kriptoks.com’da.

Jeopolitik güncellemeler ve kripto piyasalar

Luhansk yakınlarındaki Donbas bölgesindeki çekimlerden daha fazla rapor geldiğinden, yatırımcılar Ukrayna ve Rusya arasındaki artan durum hakkında endişelendikçe kripto para birimleri geri gidiyorlar. Bitcoin fiyatı, analiste göre, 40.000 doların altına düşmeye ayarlanmış bir düşüş üçgenine düşüyor. Bitcoin (BTC) fiyatı, Çarşamba günü hala kısa vadeli kar elde etmeye atfedilebilecek bir düşüşten sonra Perşembe günü hırpalanıyor. Düşüşlerin uzantısı, duyarlılığın riskten kaçınma yönünde bir kez daha sıfırın altına düştüğünü teyit ediyor gibi görünüyor. Bu bağlamda, Bitcoin fiyatı haftanın geri kalanında baskı altında kalacak ve önümüzdeki günlerde Ukrayna’daki durum yeniden kötüleşmeye ve potansiyel olarak piyasa havasına daha fazla zarar vermeye ayarlandığı için 40.000 doların altına düşebilir.

BTC fiyatı, boğaların fiyat hareketini 44.088 doların üzerinde tutamayacağını görüyor ve bu süreçte, 41.756 dolardaki tabanla birlikte bir düşüş üçgeni oluşturan azalan bir trend çizgisi oluşturuyor. Luhansk çevresindeki gerilimler her saat arttıkça Bitcoin değerinin daha da düşmesini bekleyin. Analiste göre, 41.756 dolarlık destek kırıldığında, 40.000 dolarlık psikolojik seviyenin bir kez daha aşağı yönlü kırılmasıyla 39.780 dolara doğru bir burun dalışı için yol açıldı. Bu hareketle, barış görüşmelerinde ani bir atılım, durumu iyileştirmek ve altüst etmek için gerekli katalizör olabilir. Ağırlıklı olarak jeopolitik haberlerin sürüklenmesinden Bitcoin fiyat hareketi etkileniyor.

Ripple ve Ethereum için tahminler

Öte yandan, Ethereum (ETH) fiyatı, 55 günlük Basit Hareketli Ortalama’ya (SMA) karşı 3.143 dolar civarında eziliyor ve boğalar, bunun üzerinde fiyat hareketini zorlamaya ve kapatmaya çalışmıyor. Arka arkaya üç başarısız denemeden sonra, Salı günü günlük mum orada kapandığı için yükseliş desteği zayıflıyor ve ertesi gün ETH fiyatı tekrar yukarı açılsa bile 55 günün altında kapandı. Çarşamba günü, nihayet, hem açılış hem de kapanış fiyatı 55 günlük SMA’nın altındaydı. Bu, duyarlılığın sadece üç işlem gününde değiştiğini kanıtlıyor ve Cuma günü 55 günlük SMA’dan daha da uzaklaşacak gibi görünüyor.

Önümüzdeki saatlerde, boğaların hem çok önemli bir seviyede hem de birkaç dolar altındaki 3.000 dolarlık işaretleyici ile 3.018 dolarda duvara sıkışmasını bekleyin diyor analist. Gerginlikler arttıkça, daha fazla olumsuz manşet bekliyoruz, aylık 2,929 dolarlık pivot bile artı işaretlerine dahil olurken boğaların savunmasında bir kırılma var. Ukrayna’daki siyasi durumun çözülmesiyle piyasaların birkaç saniye içinde 180 derece değişebileceği açıktır görüşünde analist. Aynı kural, Ethereum’un 55 günlük SMA’nın üzerine çıkabileceği ve hatta Şubat ayının en yüksek seviyesini kırıp 2022 için yeni zirvelerle flört ettiği 3.391 dolara yelken açabileceği kripto para birimleri için de geçerlidir.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.