Analist, Bitcoin’in Nisan’da Göreceği Seviyeyi Duyurdu!

Analist, Bitcoin’in Nisan’da Göreceği Seviyeyi Duyurdu!

5 günlük zaman dilimindeki göstergelerin değerleriyle birlikte bugünün fiyat hareketinin de güçlü bir Bitcoin hareketinin tarihsel sinyallerine benzer koşullar verdiği ortaya çıktı. Son zamanlarda, tanınmış kripto para analisti Eric Krown, YouTube’daki bu gelişmeye bir göz attı. Uzmana göre piyasa son 12 aydır olduğu gibi davranırsa, BTC fiyatı yaklaşık 42,5 gün içinde 61.000 dolarlık alana ulaşabilir.

Bitcoin fiyatı nasıl hareket ediyor?

Bitcoin, 10 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaştı. Bundan sonra, fiyat önümüzdeki 75 gün boyunca gerileyerek 24 Ocak 2022’de 33.000 dolarda dibe ulaştı. BTC, ATH’den bu yana yüzde 52 düştü. Ocak ayının dip seviyesinden bu yana BTC, fiyat konsolidasyonu ve günlük grafikte daha yüksek dip seviyeleri ile yatay bir trend izliyor. Son bir buçuk aydır Bitcoin, 37.500-44.500 dolar arasında bir aralıkta yer aldı.

Uzmanlara göre BTC’nin son 12 aydaki fiyat hareketine bakarsak, 2021 yazının düşük makrosunu takip eden trendin tersine çevrilmesiyle bazı benzerlikler görebiliriz.  Başlangıçta Mayıs-Temmuz 2021’in düşüğü sırasında destek noktaları (yeşil daireler) belirledi ve ardından Eylül düzeltmesi sırasında destek görevi gördü. Sadece bu eğrinin altında kesin bir kırılma ve 12-15 Kasım’da direnç olarak onaylanması BTC’de keskin bir düşüş başlattı.

BBWP, BTC için neleri gösteriyor?

Bollinger Bandı Genişlik Yüzdesi (BBWP), Bollinger Bandı göstergesinin bir türevidir. İkincisi, volatilite dayalı bir göstergedir. Bir varlığın fiyatına göre çizilmiş üç satırdan oluşur. Orta çizgi genellikle basit bir hareketli ortalamadır. Üst ve alt bantlar genellikle orta çizginin üstünde ve altında 2 standart sapmada yer alır.

BBWP, Bollinger Band genişliğinin mevcut Bollinger Band genişliğinden daha az olduğu belirli bir zaman aralığındaki çubukların yüzdesini gösterir. Başka bir deyişle, BBWP, bir varlığın önceki fiyat hareketlerine göre volatilitesinin bir grafiğini gösterir. Geçen yıl Bitcoin için 5 günlük BBWP grafiğinde ilginç bir model gördü. Ocak 2021’den bu yana, BBWP, periyodik olarak yüzde birkaç seviyesinde dibe vuruyor ve Bitcoin’in volatilitesi düşüyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.