Analist: Bitcoin’i Önümüzdeki Günlerde Bu Seviyelerde Bulabilirsiniz!

Analist: Bitcoin’i Önümüzdeki Günlerde Bu Seviyelerde Bulabilirsiniz!

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti Justin Bennett, Bitcoin (BTC) için büyük bir ralli görülmesinin, önümüzdeki günlerde çok olası bir senaryo olduğunu söylüyor. Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Justin Bennett: Bitcoin 50-53 bin dolara çıkabilir

Bennett, BTC’nin tarihi fiyat hareketindeki formasyonlara bir göz atıyor. İncelemelerinin, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi için yüzde 20-30’luk bir ralliyi gösterdiğini iddia ediyor. Bennett, 2021’in başlarından bu yana, Bitcoin ne zaman büyük bir fiyat düşüşü görse, ralliden sonraki günlerde veya haftalarda genellikle bu noktanın altına düştüğünü söylüyor. Analiste göre, BTC bu sürecin dalgalanmaya hazır olduğu aşamada olabilir. Bennett, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

2021’in başından beri, tasfiye fitilinin altına düştükten sonra daha yükseğe hareket ediyoruz. Her seferinde bu meydana geldi. BTC için ortalama hareket yaklaşık yüzde 63’tü. En azı Nisan ayında buradaydı ve yaklaşık yüzde 27 seviyesinde idi… Burada neyin olası olduğuna dair bir fikir edinmek için geçmiş fiyat hareketini kullanırsak ve en düşük seviye olan 40.000 dolara bakarsak… Yüzde 27 civarında küçük bir hareket elde edersek bu, piyasayı 50.000 dolara getirir. Bu aslında çok mantıklı olurdu çünkü biliyoruz ki 50.000 ile 53.000 dolar arasındaki bu alanın önemli olması muhtemel.

Bennett, satıcıların bu aralığı direnç olarak savunacakları göz önüne alındığında, 50.000 ila 53.000 dolar arasında bir fiyatın bir ralli hedefi olarak mantıklı olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in önce 45.600 dolarlık işareti kırarak rallisini başlatması gerektiğini söylüyor. BTC’den, önümüzdeki birkaç hafta boyunca 45.600 dolar ve potansiyel olarak 50.000-53.000 dolara bir hareket beklediğini belirtiyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.