Analist: Bitcoin, DOGE ve Altcoinlerin Yükseleceği Tarih Bu!

Analist: Bitcoin, DOGE ve Altcoinlerin Yükseleceği Tarih Bu!

Kripto para piyasasında geniş takipçi kitlesi bulunan bir kripto analisti, önemli bir metriğin Bitcoin (BTC) için piyasa diplerini doğru bir şekilde aramaya yardımcı olabileceğini söylüyor.

“Bitcoin için yaklaşan BMB Ocak 2023’te gerçekleşecek”

Rekt Capital takma adlı kripto para analisti, 311 bin Twitter takipçisine lider kripto Bitcoin (BTC)’nin Göreceli Güç Endeksinin (RSI) Ocak 2015, Aralık 2018 ve Mart 2020’de ulaşılan seviyeleri yansıttığını ve piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı için ufukta bir sıçrama olabileceğine işaret ettiğini söylüyor:

Bitcoin (BTC), RSI Ayı Piyasası Alt bölgesine bir kez daha yaklaşıyor. Bu döngüde ne zaman yer alabilir? 2015 BMB’den sonra 2018 Ayı Piyasası Dibinin oluşması 1.461 gün sürdü. Aynı simetri tekrar ederse, yaklaşan BMB Ocak 2023’te gerçekleşecek.

Bir varlığın RSI’si, belirli bir zaman diliminde aşırı satılıp satılmadığını veya aşırı satın alındığını belirlemek için son fiyatları ölçen bir momentum göstergesidir.

Analist daha sonra ayı piyasasının dibinin Kasım ayında iki ay önce geldiği bir senaryo sunuyor ve bunun nedeni olarak her dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin yarılanmasını (halving) gösteriyor:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.