Analist: Bitcoin Birkaç Hafta İçinde Bu Seviyelerde Olabilir!

Analist: Bitcoin Birkaç Hafta İçinde Bu Seviyelerde Olabilir!

Kripto piyasasının son haftasına baktığımızda oldukça sert dalgalanmalar görüyoruz. Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle derin bir çukur, ardından uygulanması planlanan yaptırımların zayıflığıyla bu çukurdan hızlı bir çıkış. Bu seyirde ise başat rolü tabi ki kriptoların lideri çekiyor. Popüler bir kripto analisti olan Justin Bennet, 39 bin dolar seviyesinde bulunan lider kripto Bitcoin (BTC)’nin önümüzdeki haftalarda 50 bin dolar seviyesini nasıl yeniden yakalayabileceğine dair bir yol haritası çiziyor. Analistin paylaşımlarını Kriptoks.com okuyucuları için derledik.

Justin Bennet: Bitcoin için ikili dip formasyonu oluştu

Yeni bir strateji oturumunda, kripto stratejisti Justin Bennett, Bitcoin (BTC)’nin son fiyat hareketini inceliyor ve Bitcoin 35.000 doların üzerinde kalmayı başardıktan sonra, lider kriptonun yerel bir dip oluşturmuş olabileceğini iddia ediyor:

Size Mart ayında ne aradığımı göstermek istiyorum. Önümüzdeki birkaç hafta içinde Bitcoin’in 50.000 dolarlık alana doğru işlem görmesini sağlayabilecek bu potansiyel kurulum…

Popüler analist, grafikte iki dip noktası olduğunu (hem Ocak ortasında hem de geçen hafta 34.700 dolar) belirtiyor ve bu durumun, piyasa için potansiyel bir çift dip olduğunu söylüyor. Justin Bennett, analizine şu yönde devam ediyor:

Bunun onayı sadece 39.600 doların üzerinde değil, bu birinci adım. İkinci adım, 46.000 doların üzerinde bir kapanış. Bu, buradan en yüksek (yaklaşık 11 Şubat), yani bu, çift dip formasyonunun yaka çizgisi olacak.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.