Analist: 2. Dalga Geliyor! Bitcoin Bu Diplere Gidiyor

Bitcoin fiyatı, Pazartesi günü geçici bir geri dönüşle 44.000 doları aştıktan sonra, kripto yatırımcıları hayati önem taşıyabilecek dip bölgelerine odaklanıyor. Bu konuda, 2.dalganın yaklaştığını düşünen InTheMoneyStocks’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, fiyatın bir noktada 20.000 dolara temas edebileceğini söyledi. Kriptoks.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Bitcoin hala 20 bin dolar tehdidi altında

Bitcoin fiyatı, kısa süreliğine 44.000 doları aştıktan sonra, kripto yatırımcıları dip seviyelere odaklandı. Gareth Soloway’e göre, Bitcoin çok fazla jeopolitik risk olduğunda düşük fiyatlarda oyalanabilir. Salı günü Kitco News’e konuşan deneyimli teknik analist, Bitcoin’in uzun vadede yükselişe geçmesine rağmen orta vadede daha da düşebileceğini yineledi. Gareth, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Bence daha büyük bir ayı döngüsünün içindeyiz. Evet, sonunda 20.000 dolara inen başka bir bacak göreceğimize inanıyorum.

İddialarının nedeni sorulduğunda Gareth, fiyatın giderek artan bir şekilde aşağı yönlü bir bayrak formasyonu oluşturduğuna dikkat çekiyor:

Yatırımcıların anlaması gereken şey, burada teknik analiz alanındaki her şeyin olasılıklara dayalı olduğudur. Bu nedenle, ayı bayrağı formasyonu gibi gibi keskin bir aşağı hareket gördüğünüzde, kaçınılmaz olarak uzun süreler boyunca yana doğru giderek daha büyük bir düşüş eğilimi oluşturan bir dönem vardır.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.