Altın ve Bitcoin İçin Haftalık Ekonomik ve Finansal Yorumlar!

Altın ve Bitcoin İçin Haftalık Ekonomik ve Finansal Yorumlar!

G7 Zirvesi’nin 2022’nin 26-28 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında yapılması planlanıyor. Uzmanlara göre, Rusya-Ukrayna savaşı ve Çin-Vietnam ile ilgili jeopolitik gerilimin daha da artması altın fiyatlarında keskin bir yukarı yönlü harekete yol açabilir. Ayrıca, kripto piyasasını da etkileyeceği için Bitcoin fiyatında bir katalizör olması mümkün.

Altın fiyatları görünümü

Fed’in faiz oranlarını artırmasının ardından dolardaki güçlenmeyle altın fiyatları geçen haftayı negatif kapattı. MCX altın fiyatı bu dönemde %0,42 düzeltilirken, spot altın fiyatı %0,72 civarında geriledi. Ancak altın uzmanları, zayıf ABD tüketici güveni verilerinin ve resesyon korkusunun altın fiyatlarını destekleyebileceğini düşünüyor.

Önümüzdeki hafta merkez bankası toplantısı yok. Bununla birlikte ABD, Avrupa ve Japonya’dan küresel ekonomi hakkında daha fazla bilgi sağlayacak ve altın fiyatlarını yönlendirecek çok sayıda ekonomik veri yayını olacak. Odaklanılan kilit veriler ABD GSYİH 1. çeyrek verileri, G7 Zirvesi 2022, dolar endeksi ve OPEC+ toplantısı olacak.

Önümüzdeki hafta altın fiyatını etkileyecek en önemli 4 tetikleyiciyi

 G7 Zirvesi

Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere, toplantı önümüzdeki hafta 26-28 Haziran tarihlerinde yapılacak. IIFL Securities Araştırma Başkan Yardımcısı Anuj Gupta, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Rusya-Ukrayna savaşı ve Çin-Vietnam ile ilgili jeopolitik gerilimin daha da artması altın fiyatlarında keskin bir yukarı yönlü harekete yol açması olası. Bu yüzden tüm dünya etkinliği dikkatle izleyecek.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.