Altın ve Bitcoin İçin Dikkat: Haftalık Finansal Yorumlar Çıktı!

Altın ve Bitcoin İçin Dikkat: Haftalık Finansal Yorumlar Çıktı!

Altın piyasası, önemli bir teknik bölgeden tepki alarak bu hafta %1’in biraz üzerinde yükseldi. Cuma günkü beklenenden daha güçlü manşet enflasyon verileri, fiyattaki son artışın katalizörü oldu. Bu yazıda, altın ve Bitcoin için izlenmesi gereken haftalık ekonomik ve finansal yorumları bulabilirsiniz.

Altın ve Bitcoin için haftalık yorumlar

ABD: Fiyatlar Mayıs’ta yükseldi, tüketiciler için küçük bir yardım işareti verdi

Tüketici fiyat endeksinin beklenenden fazla artması ve yıllık enflasyon oranını 40 yılın en yüksek seviyesine yükseltmesiyle birlikte, tüketici fiyat enflasyonu Mayıs’ta yükselmeye devam etti. Tüketiciler, tüketici duyarlılığındaki kalıcı bozulmada açıkça görülen yüksek fiyatların sıkışmasını hissetmeye devam ediyor. Bugüne kadar, hane halkları enflasyon karşısında esrarengiz bir dayanma gücü sergilediler. Ancak fiyatlarda ani bir rahatlama olduğuna dair çok az işaretle, analistler enflasyon mücadelesinin zorlaşacağını düşünüyor.

Önümüzdeki hafta: Perakende Satışlar (Sal), FOMC Faiz Kararı (Sal), Konut Başlangıçları (Çar)

Uluslararası: Avrupa Merkez Bankası, Avustralya Rezerv Bankası desteklerken faiz artışını hazırlıyor

Avrupa Merkez Bankası, son duyurusunda bu hafta para politikası normalleştirme yolunda bir adım daha attı. Ek olarak ECB, faizleri Temmuz’da 25 baz puan, belki Eylül’de daha da fazla artırmayı ve zaman içinde istikrarlı bir dizi faiz artışı sağlamayı planladığını söyledi. Kriptoks.com olarak aktardığımız üzere ECB, Temmuz ayında yaptığı duyuruda 50 baz puanlık bir artışla takip etmesi beklenenden daha büyük bir 50 baz puanlık faiz artışı ile piyasaları şaşırttı.

Gelecek hafta: Birleşik Krallık GSYİH (Pzt), Çin Perakende ve Endüstriyel Faaliyet (Çar), Avustralya İstihdamı (Per)

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.