Altın ve Bitcoin İçin Dikkat: FED Kararına İlişkin Bilmeniz Gerekenler!

Altın ve Bitcoin İçin Dikkat: FED Kararına İlişkin Bilmeniz Gerekenler!

Altın ve Bitcoin yatırımcılarının merakla beklediği FED toplantısı bugün sonlanıyor. Bugün Federal Rezerv’in son derece önemli duyurular yapması bekleniyor. Kriptoks.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Fed Başkanı Jerome Powell bu ayın başlarında Mart toplantısında 25 baz puanlık faiz artırımı için bastıracağını söylemişti.Federal Rezerv, özellikle Rusya’nın Ukrayna’yı işgali göz önüne alındığında, para politikası söz konusu olduğunda “çevik” kalması gerektiğine dikkat çekti.Fed ayrıca ekonomik büyüme tahminlerini de güncelleyecek.

Uzun zamandır beklenen Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısı dün başladı ve çıkması beklenen bazı önemli kararlarla bugün sona eriyor. Altın ve Bitcoin yatırımcıları nelere hazırlıklı olmalı?

Altın ve Bitcoin yatırımcıları dikkat: FED toplantısı bugün sonlanıyor!

Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısı şu anda devam ediyor ve Federal Rezerv’in bir sonraki hamlesinin büyük beklentisiyle bugün sona ermesi planlanıyor. Ocak ayındaki FOMC toplantısı, muhtemelen Başkan Powell’ın Fed’in %0,25’e varan  faiz oranı artışlarına dayanabilecek güçlü bir ekonomi gördüğünü belirtmesi nedeniyle piyasalarda bir soğukluk oluşturdu. 2 Mart’ta Başkan Powell, Kongre’ye “25 baz puanlık bir faiz artışı önermeye ve desteklemeye meyilli” olduğunu söyledi. 25 baz puan %0,25’e eşittir. 

Ayrıca, Ukrayna ve Rusya çatışması ve yaptırımlarından görülebilecek “son derece belirsiz” ekonomik etkiler nedeniyle Fed’in nasıl “dikkatli hareket edeceğini” kaydetti. Artan altın ve emtia fiyatlarını savaşın etkisine bir örnek olarak  gösterdi. Powell konuya yönelik şunları söyledi:

Bu ortamda uygun para politikası yapmak, ekonominin beklenmedik şekillerde geliştiğini kabul etmeyi gerektiriyor. Gelen verilere ve gelişen görünüme yanıt vermede çevik olmamız gerekecek.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.