Altın Kurdu: Bahse Girerim Bitcoin Bu Diplere Gidiyor!

Ünlü analist Peter Schiff, BTC hakkındaki düşüş eğilimli teknik yol haritasını paylaşıyor, buna bağlı olarak da hızlı bir Bitcoin çökmesini öngörüyor. Ünlü BTC eleştirmeni, kripto para biriminin bir kez daha düşeceğine dair bahse girdi. Detaylar Kriptoks.com’da.

“Bitcoin diplere düşecek”

En ünlü Bitcoin (BTC) eleştirmenlerinden ve altı nkurdu olarak bilinen Peter Schiff, bir kez daha “dijital altının” çöküşünü öngördü. Ancak bu sefer sebep, amiral gemisi kripto para biriminin teknik koşullarında yatmakta. Schiff tarafından paylaşılan grafiğe göre Bitcoin, “Double Top” adı verilen güçlü bir düşüş modeli oluşturuyor. Schiff 10.000 dolar üzerine bahse girmeye hazır. SchiffGold başkanının önerdiği gibi, Bitcoin’in 30.000 doların altına düşmesi neredeyse anında kripto para birimini 10.000 dolara ulaştıracak çünkü uzun vadeli grafikte hiçbir şey Bitcoin’i yukarıda belirtilen destek bölgesine düşmekten korumuyor. Ancak ekonomist aşırı düşüklere bir düşüş öngörürken, Bitcoin’in düşmesi için uzun bir yol olduğunu ve hatta mutlak en düşük seviyeye ulaşabileceğini ve yıl boyunca kazanılan tüm değerini kaybedebileceğini düşünüyor.

Schiff’in analizi, genellikle bir yükseliş rallisinin zirvesini işaret eden bir analiz. Ve fiyat şu anda yaklaşık 30.000 dolarda kalan “boyun çizgisinin” altına düştüğünde bitmiş olarak kabul edilen “Double Top” adlı yaygın olarak bilinen teknik kalıba dayanmaktadır. Peki Schiff’in tahmini ne kadar doğru? Haftalık Bitcoin grafiğine göre, çift tepe modeli olması gerektiği kadar doğru değil. Düşük doğruluğa ek olarak, Bitcoin 35.000 dolardan başarılı bir şekilde sıçradığı ve son zamanlarda 45.000 dolara ulaştığı için oluşumun kendisi bitmiş görünmüyor.

Tersine dönüşe ve 42.000 dolara düşmesine rağmen, haftalık Bitcoin grafiğindeki çift tepe formasyonunun zaten kusurlu olduğu düşünülebilir. Daha önce Peter Brandt, kripto para biriminin başka bir baş ve omuz modeli oluşturduğunu fark etmişti. Bu yazı yazıldığı zaman, Bitcoin (BTC) üç gün önce değerinin %8’ini kaybetmesi nedeniyle 42.100 dolardan işlem görüyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.