Altcoin Kahini Korkuttu: Bitcoin Bu Dipleri Hedefliyor!

Bitcoin (BTC), piyasa volatilitesinin bir göstergesi olarak kısa süreli bir artış daha gördü. Ardından, son 24 içinde yaklaşık %7.5 değer kaybetti ve 39.000 doların altına geriledi. Altcoin kahini olarak bilinen CryptoCapo lakaplı Twitter analisti, ana hedefin 21-23 bin dolar olduğunu söylüyor…

Bitcoin gün içinde büyük tasfiye görüyor

Piyasadaki düşüşe vadeli işlem yatırımcıları için de bir miktar acı eşlik etti. Coinglass’tan gelen verilere göre, son 24 saatteki Bitcoin vadeli işlem tasfiyeleri 81 milyon doları aştı. Ve gün içinde bir saat içinde yaklaşık 55.81 milyon dolarlık tasfiye gerçekleşti. Bitcoin piyasa hareketi, fiyatı ve piyasa değerini önceki gün seviyelerine neredeyse sıfırladı. Dün, Bitcoin yaklaşık %10 yükselerek 42.300 civarında gün içi en yüksek seviyesine ulaştı. Piyasa değeri de 800 milyar dolarlık seviyeleri geri aldı.

Dünkü fiyat hareketi, Kriptoks.com olarak aktardığımız üzere, Beyaz Saray’ın kripto para alanında “sorumlu gelişmeyi” teşvik etmek için bastırdığı yönündeki yükseliş haberlerinin ardından gerçekleşti. Bununla birlikte, bugünkü düşüşle birlikte, Bitcoin’in piyasa değeri 744 milyar dolara geri döndü. Fiyat hareketi, piyasa coşkusuna aldanmayan birkaç teknik analist tarafından tahmin edilmiş gibi görünüyor.

Bitcoin analistleri boğa bayraklarını çekmekte acele etmiyor

Piyasa analisti “CryptoCapo” 40.000 doların üzerindeki sıçramaya rağmen piyasanın hala düşüş yapısına sahip olduğunu belirtti. Yakın tarihli Twitter paylaşımında Capo, 30.000 dolar altı beklediği seviyeleri paylaştı:

BTC’de 40 binin üzerindeki sıçramaya rağmen, fiyat hala 33 bin ile 45 bin dolar arasında değişiyor. Ayı yapısı bozulmamış. Ana direnç: 45-46 bin dolar. Ana hedef: 21-23 bin dolar.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.