Altcoin Kâhini Korkuttu: Bitcoin, ADA ve ETH Bu Diplere Gidiyor!

Altcoin Kâhini Korkuttu: Bitcoin, ADA ve ETH Bu Diplere Gidiyor!

Yakından takip edilen bir kripto analisti ve traderı, akıllı sözleşme platformları Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) için derin düzeltici hamlelerin gelebileceği konusunda traderları uyarıyor. Ayrıca Bitcoin yorumlarını da paylaşıyor. Analist, genel olarak olumsuz bir tonda yorum yapıyor. Kriptoks.com olarak traderın analizini aktarıyoruz…

Capo, altcoin analizini aktardı

Daha önce bu makalede de bildirdiğimiz üzere tutan tahminleri olan analist Capo, 244.000 Twitter takipçisine Ethereum’un 3.000 dolar civarındaki direnci reddettikten sonra 1.400 dolara kadar düşebileceğini düşündüğünü söyledi.

Yazının yazıldığı sırada Ethereum, yedi günün en yüksek seviyesi olan 3.189 dolardan yaklaşık yüzde 15 düşüşle 2.678 dolardan işlem görüyor. Capo, Cardano’ya baktığında, ADA’nın şimdi 0,50 dolardan destek bulduğunu ve 1,00 dolardan oluşan desteği kırdığını gördüğünü söylüyor. “Bir sonraki destek seviyesi 0,50 dolar,” ifadelerini kullanıyor.

Yazım sırasında, Cardano 0.97 dolardan el değiştiriyor. ADA, Capo’nun senaryosunu takip ederse, 0,50 dolara hareket ederse, bu, yüzde 48’in üzerinde bir aşağı yönlü potansiyeli temsil eder. Capo aynı zamanda Ethereum rakibi Fantom’u (FTM) yakından takip ediyor. Bu coin’in de şimdi düşüş tezini doğruladığını ve 0,95 dolarlık hedefine doğru yolda olduğunu söylüyor. “FTM güncellemesi” diyerek aşağıdaki grafiği yayınladı:

Bitcoin için grafikler neleri gösteriyor?

Bitcoin’e (BTC) gelince, Capo, piyasanın emir defterinin görsel bir temsilini sağlayarak arz ve talebi izleyediğini söylüyor. Kripto analistine göre, ısı haritası sınırlı talep gösterdiğinden Bitcoin’in başka bir satış olayını ateşlediğini görüyor. “Orada olan küçük talep zayıflıyor ve arz güçleniyor. Yatay hareket = düzeltme. Yakında daha fazla olumsuzluk bekleniyor,” ifadelerini kullanıyor.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.