Altcoin Kâhini: Bitcoin ve ETH Bu Diplere Dramatik Düşecek!

Altcoin Kâhini: Bitcoin ve ETH Bu Diplere Dramatik Düşecek!

Popüler bir Twitter analistine göre Bitcoin ve altcoin piyasasının çift haneli yükselmesi bir tuzak olabilir. Bitcoin’in 40 bin dolara tırmandığı son yükselişte 30 bin dolar bölgesine bir düzeltme olacağını doğru tahmin eden analist, bu sefer Ethereum’da 1.000 dolar dip seviyesini belirledi. Tahminlerin kesinlik bulundurmadığını unutmadan, Capo’nun yakın tarihli teknik analizlerine göz atıyoruz.

Capo, Bitcoin fiyatında 20 bin doları işaretledi

Küresel piyasa belirsizliği karşısında Capo, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) düşmeye devam edeceğini öngörüyor. Yakın tarihli Twitter paylaşımlarında analist, piyasa değerine göre en büyük iki kripto para biriminin mevcut değerlerinin yarısını kaybedebileceğini iddia ederek, yatırımcılara bu düşüşü çok erken satın almamalarını tavsiye ediyor. Capo’ya göre şu anda 38,359 dolardan işlem gören Bitcoin, 20.000 dolara kadar düşebilir. Analist aşağıdaki teknik grafiğe bakarak şunları söylüyor:

Fiyatlar düşürülüyor ve arz ekleniyor. Çok erken satın alırsanız pişman olabilirsiniz. Yirmi bin dolar için parmaklarımı hazır tutacağım.

Uzmana göre, lider akıllı sözleşme platformu Ethereum’un fiyatı 1.100 dolara kadar düşebilir. ETH şu anda 2.700 dolar civarında işlem görüyor.

Analist ayrıca teknik analizlerin fiyatların düşmeye devam edeceğini gösterdiğini iddia ederek altcoin piyasasının geri kalanında da karamsar olduğunu paylaşıyor:

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.