Altcoin Kâhini: Bitcoin ve Bu 2 Altcoin Fena Düşecek!

Altcoin Kâhini: Bitcoin ve Bu 2 Altcoin Fena Düşecek!

Bitcoin ve kripto para piyasası çöküşünü öngören bir analiste göre, lider altcoin ve Cardano (ADA) başka bir düşüşün eşiğinde duruyor. Analist ayrıca, güçlenen DXY’nin, Bitcoin (BTC)’yi büyük olasılıkla etkileyeceğini söylüyor.

“Cardano büyük bir düşüşün eşiğinde duruyor”

Mevcut kripto piyasası çöküşünü tahmin eden Crypto Capo takma adlı analist, 429.000 Twitter takipçisine yeni öngörülerini paylaştı. Analist, Ethereum ve en büyük rakiplerinden birinin başka bir büyük düşüşün eşiğinde olduğunu söylüyor.

Analiste göre, Cardano (ADA) beşinci kez 0,44 dolar civarında kritik bir destek seviyesine dokundu. Geleneksel olarak, bir destek seviyesi ne kadar test edilirse o kadar zayıflar. Bu yüzden Crypto Capo, ADA’nın 0,44 dolar aralığının istisna olmadığını söylüyor. Bu doğrultuda şu ifadeleri kullanıyor:

ADA. 5. dokunuş. Destek tutmaz.

“Bu durum lider altcoin için bir düşüş işareti”

Altcoin kahini, lider altcoin Ethereum’a (ETH) da bakıyor. Blockchain izleme hizmeti Whale Alert’in raporlarına göre, balinalar kripto borsalarına büyük miktarlarda ETH gönderdi. Capo’ya göre, balinalar FTX’e bu kadar çok ETH gönderdiğine göre burada önemli bir durum var. Bu bakımdan analist, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlık için bunu düşüş işareti olarak okuyor. Bu bağlamda Capo, şu açıklamayı yapıyor:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.