Altcoin Kâhini: Bitcoin Temmuz’dan Önce Bu Seviyeleri Görecek!

Altcoin Kâhini: Bitcoin Temmuz’dan Önce Bu Seviyeleri Görecek!

Bitcoin çöküşünü önceden öngören analist, dijital varlıkların önümüzdeki günlerde mükemmel trade fırsatları sunacağını söylüyor.

“Bitcoin yeni düşüşler görecek, ancak…”

İsabetli tahminleriyle tanınan Crypto Capo takma adlı analist, 406.500 Twitter takipçisine yeni Bitcoin öngörülerini paylaşıyor. Analistin, başarılı tahminlerine Kriptoks.com’un bu makalesinden göz atmanız mümkün. Analist, BTC’nin büyük olasılıkla Temmuz’dan önce yeni düşük seviyeler üreteceğini söylüyor. Ayrıca, aylardır ilk kez yatırımcıların pazara girmesi için yakın bir fırsat öngördüğünü kaydediyor. Analist, şu ifadeleri kullanıyor:

Grafikler düşüş eğilimini koruyor. Muhtemelen bugünlerde yeni düşüşler göreceğiz. Ancak, bu düşüşler iyi alım fırsatları sağlayacak.

Bitcoin metrikleri ne gösteriyor?

Capo daha sonra Elliot Wave Teorisi’ni kullanarak Bitcoin baskınlık grafiğini (BTC.D) analiz ediyor. BTC.D, toplam kripto piyasası değerinin ne kadarının Bitcoin’e ait olduğunu takip eden bir metrik. Yükselen bir BTC.D, Bitcoin’in diğer kripto varlıklarından daha hızlı yükseldiğini işaret ediyor. Veya altcoin’lerin değer kaybettiğini ve piyasa değeri açısından lider kripto paranın artı kaydettiğini gösteriyor.

BTC.D grafiklerine bakıldığında Capo, Bitcoin’in hakimiyetinin yerel bir tabana ulaştığını (4. dalga) ve piyasa payını artırmak üzere olduğunu (5. dalga) söylüyor. Bu da BTC’ye karşı altcoin trade’inin düşeceği anlamına geliyor. BTC.D 5. dalga yerel zirvesine ulaştığında, altcoin piyasaları için yerel bir dip sinyali vermesi gerekiyor. Analist, şunları söylüyor:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.