Al-Sat Yaparken Bitcoin ve 9 Büyük Altcoin İçin İzlenecek Seviyeler!

Al-Sat Yaparken Bitcoin ve 9 Büyük Altcoin İçin İzlenecek Seviyeler!

Terra ekosisteminin çökmesi, Bitcoin (BTC) ve altcoin’leri olumsuz etkileye devam ediyor. Terra Labs CEO’su Do Kwon bir yardım planı açıklasa da, topluluk, bu konuda pek umutlu görünmüyor. Piyasaların hızlı bir şekilde iyileşmesin önündeki bir başka engel de, ABD Tüketici Fiyat Endeksi’nin bir yıl öncesine göre yüzde 8.3 artması. Kripto para piyasası, devasa kayıplar yaşanmaya devam ederken, panik satışı yapmak yerine güçlü kripto para birimleri biriktirmek için en iyi zamanlardan birini sunuyor. Yatırımcılar, düşüşler sırasında yatırım yapmak için acele etmemeli, aşamalı bir şekilde satın almadan önce fiyatın dengelenmesini ve kapitülasyonun sona ermesini beklemelidir. Alıcıların ilgisini çeken Bitcoin (BTC) ve güçlü altcoin’lerin kilit seviyeleri ve potansiyel bir trend değişikliği sağlayabilecek yukarı yönde kilit direnç seviyeleri nelerdir? Kriptoks.com olarak, Bitcoin ve 9 büyük altcoin için analist görüşlerini, fiyat analizlerini ve kritik seviyeleri aktarıyoruz.

Bitcoin ve bu 9 büyük altcoin’leri bu hafta neler bekliyor?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)

Bitcoin 9 Mayıs’ta keskin bir şekilde düştü ve 10 Mayıs’ta 30.000 dolarlık psikolojik seviyeden toparlanmaya çalıştı. Günün şamdanındaki uzun fitil, ayıların küçük rallilerde satmaya devam ettiklerini gösteriyor. Ayılar 11 Mayıs’ta avantajlarını geliştirmeye çalıştılar, ancak boğalar tüm güçleriyle 28.805 dolarlık kritik seviyeyi savunuyorlar. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviyedir, çünkü kırılırsa, satış yoğunlaşabilir. BTC / USDT çifti daha sonra 25.000 dolara ve daha sonra 20.000 dolara düşebilir. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar satıcılara avantaj sağlasa da, aşırı satım bölgesindeki göreceli güç endeksi (RSI) bir rahatlama rallisi veya konsolidasyonun mümkün olduğunu göstermektedir. Fiyat mevcut seviyeden yükselirse, 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (36.214 dolar) ulaşabilir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviyedir, çünkü fiyat ondan düşerse, ayılar çifti tekrar 28.805 doların altına düşürmeye çalışacaktır. Alternatif olarak, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, parite 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (40.792 dolar) yükselebilir.

Etherereum (ETH), 2.159 dolarda güçlü bir destek seviyesine ulaştı. Boğaların bu seviyede güçlü bir savunma yapması muhtemel, çünkü destek kırılırsa, satış ivme kazanabilir. Sıçrama devam ederse, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’ya (2.698 dolar) itmeye çalışacaklar. Bir düşüş trendinde, ayılar genellikle 20 günlük EMA’daki yardım rallilerini durdurmaya çalışırlar. Bu nedenle, bu dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye haline gelir. Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, duyarlılığın negatif kaldığını ve yatırımcıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecektir. Ayılar daha sonra tekrar ETH / USDT çiftini 2.159 doların altına düşürmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, parite 2.000 dolara ve daha sonra 1.700 dolara düşebilir.

BNB ve Ripple (XRP)

BNB, 9 Mayıs’ta keskin bir düşüşe tanık oldu ve 320 dolarlık güçlü desteğin altına düştü. Boğalar fiyatı 10 Mayıs’taki kırılma seviyesinin üzerine çıkarmaya çalıştı ancak ayılar pes etmedi. Ayılar 11 Mayıs’ta satışlarına devam etti ve BNB / USDT çiftini 289 dolarlık acil desteğin altına çekti. Satıcılar fiyatı 289 doların altında tutarsa, parite ivme kazanır ve 250 dolara ve daha sonra 225 dolara düşer. Alıcıların bu destek bölgesinde güçlü bir savunma yapması bekleniyor. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yükselirse, boğalar tekrar pariteyi 320 doların üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışacaktır. Başarılı olurlarsa, piyasaların daha düşük seviyeleri reddettiğini gösterecektir. Parite daha sonra 350 dolara yükselebilir.

Ripple (XRP), boğalar ve ayılar arasında 0,50 dolar seviyesine yakın zorlu bir çekişmeye tanık oldu. Ayılar 9 Mayıs’ta fiyatı 0,50 doların altına çekse de, boğalar 10 Mayıs’ta seviyeyi geri aldı. Ayılar nihayet 11 Mayıs’ta boğaları yendi ve düşüş trendine devam etti. XRP / USDT çifti, boğaların düşüşü durdurmaya çalıştığı 0.40 dolardaki güçlü desteğe düştü. Fiyat mevcut seviyeden yükselirse, boğalar pariteyi 0,50 ila 0,55 dolar arasındaki genel direnç bölgesinin üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Tersine, fiyat 0,40 doların altına düşerse, parite daha fazla satışa tanık olabilir ve 0,34 dolara düşebilir.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.