ADA, DOGE, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

17 Mayıs’ta ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, verdiği bir demeçte, enflasyon kontrol altına alınana kadar 50 baz puanlık faiz artışlarının devam edeceğini söyledi. Powell’ın şahin bir politikaya vurgu yapması, parasal koşulların 2022’de sıkı kalacağını gösteriyor. Bu durumun da riskli varlıklar olarak adlandırılan Bitcoin (BTC) Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) gibi büyük kripto para birimleri için yukarı yönlü eğilimi sınırlayabileceğini gösteriyor.

BTC, ADA ve DOGE gibi büyük altcoin’ler düşüş trendlerine devam edecek mi?

Glassnode, tarihsel olarak, Bitcoin’in (BTC) gerçekleşen değerinin altına düştüğünde dibe vurduğunu söyledi. Bununla birlikte, 2019-2020 ayı piyasası hariç, önceki ayı döngüleri sırasında, Bitcoin’in fiyatı 114 ila 299 gün arasında gerçekleşen fiyatın altında kaldı. Bu, makro durumlar olumlu değilse, hızlı bir toparlanmanın olası olmadığını göstermektedir.

ABD hisse senedi piyasalarındaki mevcut düşüş ve Bitcoin, Mart 2020’deki çöküşle benzerlikler gösterirken, piyasa koşulları farklı olduğu için toparlanma aynı yörüngeyi takip etmeyebilir. 2020’de Fed, piyasaları benzeri görülmemiş bir teşvikle destekledi, ancak 2022’de enflasyonu düşürmeye ve parasal sıkılaştırmaya odaklanmaya devam edecek. BTC, ADA ve DOGE gibi büyük altcoin’ler düşüş trendlerine devam edebilir mi yoksa daha düşük seviyeler satın almayı çeker mi? Kriptoks.com olarak, BTC, ADA, DOGE ve bu 7 altcoin için analist görüşlerini ve fiyat analizlerini aktarıyoruz.

BTC, AVAX, DOGE ve bu 7 altcoin’i bu hafta neler bekliyor? Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)

Bitcoin’in toparlanması, 31.721 dolardaki yüzde 38.2’lik Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerine çıkamadı ve bu da eğilimin negatif kaldığını ve yatırımcıların küçük rallilerde satış yaptığını gösteriyor. BTC 28.630 dolardan kritik desteğe düşebilir. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, parite bir süre için 28.630 ila 31.721 dolar arasında konsolide olabilir. 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (32.979 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış, eğilimdeki potansiyel bir değişikliğin ilk işareti olacaktır. Parite daha sonra 34.823 dolarda yüzde 61.8 geri çekilme seviyesine yükselebilir. Öte yandan, fiyat 28.630 doların altına düşerse, ayılar pariteyi 26.700 doların altına çekerek pozisyonlarını sağlamlaştırmaya çalışacaklar. Bu gerçekleşirse, negatif ivme artabilir ve parite 25.000 dolara ve daha sonra 21.800 dolara düşebilir.

Ethereum’a bakıldığında ise, 2.159 dolardaki genel direncin üzerine çıkmadaki başarısızlığı, kısa vadeli yatırımcıları kar elde etmeye teşvik etmiş olabilir. Bu, fiyatı 1.940 doların altına çekti, ancak boğalar seviyeyi savunmaya çalışıyor. Fiyat 1.940 dolardan güçlü bir şekilde toparlanırsa, ETH tekrar 2.159 dolara yükselebilir. Boğalar, 20 günlük EMA’ya (2.353 dolar) giden bir rallinin yolunu açmak için fiyatı 2.159 doların üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacaklar. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, piyasaların daha düşük seviyeleri reddettiğini gösterecektir. Tersine, ayılar fiyatı 1.940 doların altında tutarsa, parite 1.700 dolarlık kritik desteğe düşebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviyedir, çünkü altındaki bir kırılma panik satışına neden olabilir. Parite daha sonra 1.500 dolara ve daha sonra 1.300 dolara düşebilir.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.