ABD’li Banka Devi, Bitcoin ve Bu Altcoin’i Portföyüne Ekliyor!

ABD’li Banka Devi, Bitcoin ve Bu Altcoin’i Portföyüne Ekliyor!

Amerika’nın en büyük bankalarından biri olan American Bank, müşterilerine kripto para trade imkanı sunmak için önde gelen bir kripto ticaret platformu olan Bakkt ile ortaklık kurdu. Ortaklık, bankanın müşterilerine en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) satın alma, satma ve elde tutma olanağı verecek.

American Bank, müşterilerine Bitcoin ve ETH trade imkanı sunacak

Banka, kriptoya olan ilginin istikrarlı bir şekilde artması nedeniyle bunu mümkün kılmak için 2022’nin ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen bir hizmet olan Bakkt’ın kripto bağlantı çözümünü kullanacak. Bakkt Gelir Başkanı Sheela Zemlin, şu açıklamayı yaptı:

Tüketici tasarruf ve yatırım alışkanlıkları sürekli inip çıkıyor, ancak kripto para birimine olan ilginin her zamankinden daha fazla arttığını görüyoruz, American Bank’ın müşterilere güvenilir ortamlarında kripto para birimine erişim sağlamak için Bakkt ile ortaklık kurmasından heyecan duyuyoruz.

American Bank Başkanı ve CEO’su Mark Jaindl ise şunları söyledi:

Online bankacılık inovasyonunun öncülerinden biri ve ülkedeki en uzun süredir faaliyet gösteren ‘çevrimiçi banka’ olarak, her zaman müşterilerimizin bankacılık deneyimini geliştirmenin yollarını arıyoruz, Bakkt’ın sağlam yetenekleri, katılımı artırmamız için bir giriş noktası oluşturuyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.