ABD Kripto Yasası Sızdı! DOGE Mucidi: Bu Coinler İçin Kötü!

ABD Kripto Yasası Sızdı! DOGE Mucidi: Bu Coinler İçin Kötü!

ABD’deki kripto para yasa tasarısının yaklaşık 600 sayfası, sosyal medyaya sızdı. Kripto topluluğu da bu durumun piyasadaki yansımalarını anlamaya çalışıyor. Twitter’daki kripto topluluğu, şu anda alanla ilgili yasal düzenlemeler hakkında tartışıyor ve konuşuyor. Bunlardan biri, Dogecoin (DOGE) kurucu ortağı Billy Markus oldu.

DOGE kurucusu yasa tasarısı yorum yaptı

Kripto para alanındaki birçok Twitter kullanıcısı, kripto tasarısının bir parçası olduğu iddia edilen 600 sayfalık maddenin ne anlama geldiğini çıkarmaya çalışıyor. Görünüşe göre, taslağın 600’den fazla sayfasının şu anda hazırlanmakta olan ABD kripto yasasını kapsadığı söyleniyor. İlk sızıntı “slam bot” tarafından yayınlandı. Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus da dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlar belgeleri inceleme fırsatı oldu ve görüşlerini paylaştı.

Billy bu amaçla bir tweet dizisi paylaştı. Markus’a göre tasarı; altcoin’ler, DeFi, DAO, stablecoin’ler ve kripto borsaları için zorlu olacak şekilde tasarlandı. Bu konuda Billy, borsalarda sert davranmanın endüstri üzerinde kalıcı bir etkisi olacağını düşünüyor ve aşağıdaki ifadeleri ekliyor:

Sızdırılan yeni ABD kripto para yasası, shitcoin’ler DAO’lar, DeFi, stablecoin’ler ve borsalardan sonra zor görünüyor. Gerçekten yapmaları gereken tek şey, borsaların peşinden gitmek. Sonra parti son bulur.

Artık anonim projeler olmayacak mı?

Başka bir açıdan bakıldığında, tasarı kripto kullanıcılarını korumaya çalışıyor gibi görünüyor. Öncelikle, DeFi platformları, kripto projeleri, borsalar ve DAO gibi alanda faaliyet gösteren tüm kripto varlıklarının yasal olarak kayıtlı olmasını gerektiriyor. Bu, ABD’deki sektörün artık anonim yaratıcılar tarafından geliştirilen tokenları göremeyeceği anlamına geliyor. Kimine göre BTC benzeri coin olmayabilir. Anonimlik durumunun, insanların dolandırıcılık nedeniyle para kaybetmesiyle sonuçlanan rug pull riskini artıracağı düşünülüyor. Tasarıdaki ana noktalar şunlardır:

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.