AB’nin Kripto Para Düzenlemesi Bu Ay Gelebilir! İşte İçeriği

AB’nin Kripto Para Düzenlemesi Bu Ay Gelebilir! İşte İçeriği

Konuya aşina olan kişiler, Avrupa Birliği’nin (AB) 27 üye devlette ortak kurallar koyacak kripto para birimi sektörünü düzenlemek için kilit mevzuat üzerinde bir anlaşmaya yaklaştığını söyledi. Şu anda AB’ye başkanlık eden Fransa ve Avrupa Parlamentosu, kaynaklara göre, Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA) paketini tutan kalan sorunları çözme ve bu ay bir anlaşmaya varma konusunda iyimser. Müzakerecilerin 14 Haziran ve 30 Haziran’da bir araya gelmesi bekleniyor.

AB’de kripto para düzenlemesi için yenilikler geliyor

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere ilk olarak 2020’de sunulan MiCA, 17 trilyon dolarlık ekonomide birleşik kurallar oluşturarak Avrupalı ​​düzenleyicileri kripto para birimlerini denetlemenin ön saflarına yerleştirecek. Yatırımcı koruması ve kriptonun finansal istikrar üzerindeki etkisi gibi konuların ele alınması, geçen ay TerraUSD algoritmik stablecoin’inin çöküşünden sonra daha fazla aciliyet kazandı.

Üye devletler ve parlamento, MiCA’nın bazı önemli yönleri üzerinde hâlâ anlaşamamaktadır. İnsanlara göre, anlaşmazlık alanları şunlardır: En büyük kripto varlık servis sağlayıcılarının veya CASP’lerin denetimi. Gizli bilgileri tartışırken kimliği açıklanmamasını isteyen kişiler, her iki tarafın da, özellikle euro cinsinden olmayan işlemler için bir tavan getirerek bir ödeme yöntemi olarak stablecoin kullanımının nasıl sınırlandırılacağını tartıştığını söyledi.

Parlamento, kaynaklara göre, kripto paraların çevresel etkilerini mevzuatta hesaba katmak için de baskı yapıyor. Bitcoin madenciliği, işlemleri işlemek için büyük bilgi işlem gücü kullanmaya dayanır. Bu da büyük miktarda enerji tüketir. Birçok kripto para birimi, bu nedenle enerji gerektirmeyen proof-of-stake (PoS) konsensüs mekanizmasına geçme yolunda. Bilindiği üzere en büyük altcoin olan Ethereum, geçtiğimiz günlerde Ropsten testnet’ine PoS odaklı “Merge” güncellemesini entegre etme yolundaydı.

Kara para aklamayla mücadele için düzenlemeler hız kazanıyor

Kaynaklara göre Fransa cumhurbaşkanlığı, Avrupa Komisyonu’nun CASP’lerin enerji tüketimini açıklama önerisini kabul etmeye istekli. Ayrıca parlamento üyeleri, AB yürütme organının bu tür ifşaatlar için bir inceleme maddesiyle birlikte teknik standartlar üretmesini istiyor. Üye devletler ve parlamento da kara para aklamayla mücadele maddelerinin MiCA paketine dahil edilmesi konusunda çatışıyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.