AB’den Son Dakika Kripto Para Kararı: Bildiri Yayınlandı!

AB’den Son Dakika Kripto Para Kararı: Bildiri Yayınlandı!

AB, yaptırımlar arasında ‘kripto varlıkların’ dahil olduğunu açıkladı. Rusya ve Beyaz Rusya’ya yönelik yaptırımlar, kripto para birimlerini kapsayacak şekilde hem genişletildi hem de netleştirildi. Ayrıntılar için Kriptoks.com okumaya devam ediniz.

Rusya yaptırımlarına kripto para birimlerinin de dahil olduğu açıklandı

Avrupa Komisyonu’ndan bugün yapılan açıklamaya göre, kripto para faaliyeti Rusya ve Beyaz Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımlar kapsamında değerlendirilecek. Avrupa Birliği bugün, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde suç ortaklığı yaptıkları için Rusya ve Beyaz Rusya’daki bireylere uyguladığı yaptırımların kripto varlıklarını da kapsadığını açıkladı. Açıklama, Avrupa Komisyonu’nun bu ülkelere karşı mevcut yaptırımların genişletilmesini detaylandıran bir basın açıklamasına dahil edildi.

Görünüşe göre açıklama, Rus ve Beyaz Rusya kişi ve kurumlarının kripto para birimlerini veya diğer dijital varlıkları açıkça içerdiğine dair ekonomik yaptırımların getirdiği şüpheleri azaltmak için yapıldı. Basın açıklamasına göre, Avrupa Komisyonu, bugünkü açıklamayı yazarak, yaptıklarını açıkça belirtti:

Kripto varlıkları da dahil olmak üzere kredilerin ve borçlanmaların herhangi bir yolla sağlanabileceğine dair ortak anlayışın yanı sıra, kripto varlıklarını açıkça içerecek şekilde ‘transfer edilebilir menkul kıymetler’ kavramını daha fazla açıklığa kavuşturmak ve böylece uygun kısıtlamaların yerinde uygulanmasını sağlamak amaçlanmaktadır.

Hareket, hem oligarklar hem de sıradan Rus vatandaşlarının bu tür yaptırımlardan kaçınmak için kripto para birimlerine yönelebileceğine dair daha geniş endişeler arasında geldi. Bugünkü açıklama, bu tür bir faaliyetin yaptırımların ihlali olarak değerlendirileceğini açıkça ortaya koyuyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.