AB’de Bitcoin ve Bu Altcoin’ler İçin Oylama Başladı!

AB’de Bitcoin ve Bu Altcoin’ler İçin Oylama Başladı!

Avrupa Birliği bugün, madenciliğe dayanan Blockchain’lere yönelik kısıtlama getirecek MiCA yasa tasarısını oylayacak. Raporlara göre, Bitcoin ve Ethereum gibi PoW mekanizmasını işleyen kripto para birimleri üzerindeki tartışmalı bir kısıtlama hala inceleniyor ve bu da kripto topluluğunda önemli bir endişeye yol açtı.

AB’den Bitcoin ve altcoin’ler için kritik oylama

Oylamanın nihai sonucu bugün TSİ 19.00-20.00’de açıklanacak. Tasarının raportörü Parlamento Üyesi Stefan Berger’in yasağın kaldırılacağına dair ilk güvencelerine rağmen, savaş esiri yasağı hafta sonu MiCA önerisine yeniden dahil edildi. Spesifik olarak, AB bakanlarının, Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi’nde, tasarının iki versiyonundan birini onaylamak için elektronik sistem üzerinden oy kullanmaları bekleniyor. Madencilik kullanan PoW coin’lerin yüksek enerji maliyeti ve karbon ayak izi, AB parlamentosu için sorun teşkil ediyor. Oylama geçerse, aşağıdaki madencilik kullanan kripto para birimleri ciddi kısıtlamalarla karşılaşabilir.

Bitcoin (BTC)Ethereum (ETH)Dogecoin (DOGE)Litecoin (LTC)Bitcoin Cash (BCH)Monero (XMR)

Kriptoks.com olarak aktardığımız üzere, MiCA tasarısının oylanması, PoW yasağına yönelik ilk eleştirilerin ardından geçen ay ertelenmişti. MiCA adlı yasanın son taslağına göre AB’de ihraç edilen veya satılan kripto paralar, bu gereksinimlere uyumu garanti etmek için aşamalı bir dağıtım planı geliştirecek olan MiCA yasasının en yeni taslağına göre minimum çevresel sürdürülebilirlik kriterlerine tabi olacak.

Uzmanların yorumları

Fransız politikacı Pierre Person, hareketin AB’deki kriptonun geleceğini kınayacağını ve DeFi ve NFT’ler gibi büyüyen alanlar üzerindeki düzenlemeleri karmaşıklaştıracağını söyledi.

(6/9) The European Union is condemning the development of our companies by imposing a regulation that is disconnected from their activity. NFT is a technological standard, it is the underlying that should be the object of regulation. Have we regulated TCP/IP?

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.