80.000 Bitcoin, Binance ve Bu Borsaya Gitti! Ne Olacak?

Geçtiğimiz günlerde, Terra ekosisteminin arkasındaki Luna Foundation Guard’ın tuttuğu düşünülen yaklaşık 80.000 Bitcoin (BTC) için yeni gelişmeler ortaya çıktı. Takip edilen son işlemlere göre Binance ve Gemini’a 80.000 BTC’nin gönderildiği iddia ediliyor. İşte detaylar…

Terra’nın BTC rezervleri nerede?

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere Terra (LUNA) ekosistemi şu anda 80.000 BTC’ye sahip. Bu nedenle, yukarıda bahsedilen 80.000 BTC’lik tutarın, ekosistemin arkasındaki hazine kuruluşu Luna Foundation Guard’a atfedildiği belirtiliyor. Bununla birlikte, şu anda Gemini borsasına ve Binance’e 80.000 BTC’nin gönderildiği yaygın olarak ileri sürülüyor. Peki, bu durum ne anlama geliyor?

Terra (LUNA) vakfının Gemini ve Binance’e 2 milyar doların üzerinde Bitcoin gönderdiği iddia ediliyor. Bilindiği üzere LUNA ve stablecoin UST’nin fiyatı düştükçe, ekosisteme ait yaklaşık 80.000 Bitcoin’in nerede olduğu hakkında sorular ortaya çıkmaya başladı. Binance CEO’su, Changpeng Zhao (CZ), zorlu Blockchain hakkında kişisel fikrini verirken Terra’nın Bitcoin rezervlerinin nereye gittiği sorulduğunda soruyu ilk olarak Twitter’da gündeme getirdi.

Ünlü borsalara Bitcoin (BTC) gönderiliyor

Buna göre, Twitter’daki kripto topluluğunun aktif bir üyesi olan Luke Martin, LFG’nin iki hedefe fon aktardığını söyledi. Bildirildiğine göre Martin, Elliptic’in veri analizine dayanarak, ilk başta 52.000 BTC’nin Gemini’a, 28.000 BTC’nin de Binance’e gönderildiğini doğruladı. CryptoQuant’a göre, 9 Mayıs’ta Gemini’a 37.000 BTC gönderildi. Bu 37.000 BTC, ekosistemi çöküşten kurtarmak için fonlarla piyasa yapıcılara ödünç verildi. Yazım zamanı itibariyle Terra, Bitcoin’lerinin nerede tutulduğu hakkında herhangi bir bilgi yayınlamadı, ancak Terra’nın CEO’su Do Kwon, ekosistemin Bitcoin hareketinin yakında geleceğini ve kamuoyuna açıklanacağını daha önce belirtmişti.

Apparently 52k $btc was sent to Gemini and the rest (28k btc) was sent to Binance at 1am in a single transaction. https://t.co/FFv9WKpTR6 pic.twitter.com/Wuf0GEDzeT

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.