8’den Fazla Bilen Analist, Bitcoin İçin Sıradakini Açıkladı!

8’den Fazla Bilen Analist, Bitcoin İçin Sıradakini Açıkladı!

Bitcoin için isabetli tahminleriyle tanınan Smart Contracter takma isimli kripto para analisti, lider kripto varlığının fiyatı düşük kalsa bile Bitcoin (BTC) konusunda boğa olmaya devam ediyor ve 202.400 Twitter takipçisine tahminlerini paylaşıyor. Biz de Kriptoks.com olarak analistin paylaşımlarını okuyucularımız için derledik.

Bitcoin için dip görüldü mü?

Smart Contracter, Bitcoin’in salınım başarısızlığı modeli (swing failure pattern) olarak bilinen bir boğa ters dönüş modeli (bullish reversal pattern) oluşturduğunu söylüyor. Fiyat bir düşüş trendinde yeni bir dip seviyeye ulaşamadığında veya bir boğa trendinde yeni bir zirveye ulaşamadığında bir swing failure pattern meydana gelir, bu da bir trendin tersine çevrildiğinin sinyalini verir.

Smart Contracter ayrıca 0 ile 100 arasında değişen değerlere sahip bir duyarlılık göstergesi olan Bitcoin Fear & Greed Index’in günlerce alt çeyrekte kaldığını belirtiyor. 0-24 arası değerler aşırı korkunun yaygın olduğunu, 25-49 arası puanlar ise korkuyu gösteriyor. 51 ile 74 arası bir puan piyasa açgözlülüğünü gösterirken, 75’in üzerindeki bir puan aşırı açgözlülüğü ifade ediyor. Skor 24’ün üzerine en son 3 Ocak’ta çıkmıştı.

Kripto traderına göre, 18 Ocak’ta 41.000 doların altına düşmeden sona eren Bitcoin fiyat hareketi, dibin görüldüğünün göstergesi olacak:

Bitcoin için yapısal destek (0,618 Fibonnaci seviyesi) üzerinde güzel bir yükseliş Swing Failure Pattern oluşturuyor, ayrıca neredeyse 3 haftadır aşırı korku bölgesindeyiz. Bence günlük mum 18 Ocak 2021’de bir saatte kabaca 41.000 doların üzerinde kapanırsa, dip görüldü demektir.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.