8 Bin Dolar Diyen Bile Var: 4 Analistten Bitcoin Tahminleri!

8 Bin Dolar Diyen Bile Var: 4 Analistten Bitcoin Tahminleri!

Bitcoin satışları 21.000 dolar civarında son buldu. Şimdi analistler, olumsuz haber akışının ve gelecekteki ABD faiz oranı artışlarının fiyatı düşürmesinden korkuyor. İşte tecrübeli piyasa analistleri Rekt Capital, Francis HunT, Whalemap ve Tone Vays’in Bitcoin düşüşü hakkında söyledikleri…

Bitcoin desteği 23 bin dolarda, ancak analistler 8 bin dolara korkunç bir düşüş konusunda uyarıyorlar

Bitcoin’in bir aylık fiyat hareketi, derin piyasa satışlarının 29.000 desteğini kırmasıyla 13 Haziran’da sona erdi. Hareket, hisse senedi piyasalarının da keskin bir şekilde satılarak yılın en düşük seviyelerine ulaşmasıyla gerçekleşti. TradingView verileri, Bitcoin satışlarının 12 Haziran’da günün geç saatlerinde başladığını gösteriyor. Ardından BTC 22.592 dolara düştü ve 13 Haziran’da gün ortasına kadar yükseldi

23.000 dolardan sağlam bir destek var mı?

Piyasa analisti “Rekt Capital”, aşağıdaki grafiği paylaştı. Buna göre, önceki ayı piyasası teslimiyetleri, 200 haftalık MA’da sağlam bir destek seviyesi gördü.

Son iki döngüdeki eğilime dayanarak, Rekt Capital, fiyat hareketi benzer bir şekilde gerçekleşirse BTC’nin “200 haftalık hareketli ortalamada makro çift dip” görebileceğini öne sürdü. Kriptoks.com olarak analizlerini paylaştığımız Rekt Capital şunları söylüyor:

Öyleyse, o zaman BTC, 200 haftalık MA’daki 23.000 dolarda ilk makro dibini oluşturmaya çok yakın. İkinci makro dip, yaklaşık iki yıl içinde yaklaşık 41.000 dolarlık bir fiyat noktasında.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.