8 Analist, Bitcoin İçin Son Dakika Tahminleri Yaptı: İşte Seviyeler!

8 Analist, Bitcoin İçin Son Dakika Tahminleri Yaptı: İşte Seviyeler!

Bitcoin (BTC) 35.000 – 45.000 dolar aralığından başarılı bir şekilde çıkarken, teknik indikatörleri yorumlayan uzmanlar, Bitcoin’in büyümeye devam edebileceğini ve yakında 50.000 doları geçebileceğini öne sürüyor.

Analistler Bitcoin’in son ivmesi hakkında neler söylüyor?

Birkaç finans uzmanı, Bitcoin’in yükseliş büyümesinin sadece 50.000 dolar kadar değil, ötesine de devam edeceğine dair önemli bir şans olduğu sonucuna vardı. Copper yatırım firmasının araştırma başkanı Fadi Aboualfa, 27 Mart’ta Bloomberg’e Bitcoin’in bir sonraki direnç seviyesi 52.000 dolar ile karşılaşabileceğini söyledi. Aboualfa, bu seviyeyi aşması durumunda fiyatının 65.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor ve bu da Kasım 2021’de ulaştığı ATH seviyesine yakın.

Bloomberg’in grafiğine göre, Bitcoin son günlerde 50 günlük hareketli ortalamasının önemli ölçüde üzerindeydi ve yazım sırasında 41.085 dolar civarındaydı. Bespoke Investment Group’a göre, “bu, Bitcoin’i 80. ila 90. yüzdelik dilime ve “aşırı alım” aralığına koyuyor”. Ancak firma, birçok varlık için bunun fiyatta bir düşüş potansiyeline işaret etmesine rağmen, Bitcoin için tarihsel olarak bunun tersinin doğru olduğunu savunuyor ve bir raporda şunları belirtiyor:

Bitcoin’in geçmişinde (son beş yılda) benzer şekilde aşırı alım yapıldığında, bir ila 12 ay arasında ortalama önemli kazançlar elde etti.

Michaël van de Poppe, 40 bin dolara geri dönüşün mümkün olduğuna inanıyor

Başka bir analizde, kripto danışmanlık firması Eight’in kurucusu Michaël van de Poppe, 28 Mart’ta bir Bitcoin fiyat grafiği analizini tweetledi ve “seviyeyi değiştirebilirse” BTC’nin kesinlikle 50.000 dolar ve üstüne doğru devam edeceğini öne sürdü. Önde gelen kripto analisti, Bitcoin’in “likiditeyi yükseklerin üzerine çıkardığına” da dikkat çekiyor. Ayrıca, Bitcoin fiyatının 44.837 doların üzerinde kalmasından bahsediyor. Aksi takdirde, “40 bin dolara geri dönüşün mümkün olduğuna” inanıyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.