77 Uzman: Bitcoin Aralık’ta Bu Seviyelerde Olacak!

Bitcoin, fiyatı 20.000 dolara yaklaştığı için Çarşamba günü başka bir ağır darbe aldı. Aynı gün ABD merkez bankası otuz yıldaki en büyük faiz oranı artışını açıkladı. Daha sonra BTC fiyatı diğer kripto para birimleriyle birlikte yükseldi. Ancak, Cuma günü, düşük seviyelerine tekrar geriledi. Bununla birlikte bir anketten, yıl sonuna kadar oldukça yüksek fiyatlar çıktı.

“Bitcoin, devam eden Tsunamiye rağmen gelgiti hala döndürebilir”

Kaosa rağmen, yakın zamanda yayınlanan bir araştırma, kripto fon yöneticilerinin çoğunluğunun yükselişini sürdürdüğünü gösteriyor. Fon yöneticilerinden bazıları, Bitcoin’in yıl sonuna kadar hala 100.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Araştırmayı, finansal hizmetler firması PricewaterhouseCoopers (PWC) yürüttü. Sonuçlara göre, ankete katılan kripto fon yöneticilerinin çoğu, lider kriptonun hala çukurdan çıkabileceğine inanıyor. Ayrıca, bu yılın sonuna kadar 75.000 ile 100.000 dolar arasında bir değere ulaşabileceğini öngörüyor.

PWC’ye göre, ‘4. Yıllık Küresel Kripto Hedge Fonu Raporu’, 77 uzman kripto hedge fon yöneticisiyle Nisan ayında yapılan bir ankete dayanıyor. Aynı zamanda yönetim altındaki toplam varlıklarının (AUM) geçen yıl 4 milyar doları aştığını da kaydetti.

Dünyanın dört büyük muhasebe firmasından biri olan PWC, daha önce de benzer anketler yaptı. Diğerlerinde olduğu gibi PWC, katılımcılardan Bitcoin’in 2022’nin sonundaki fiyatını tahmin etmelerini istedi. Çalışmanın yapıldığı tarihte kripto para piyasasında olumsuzluk hakimdi. Buna rağmen, hedge fon yöneticileri kripto konusunda şaşırtıcı derecede hevesli olmaya devam ediyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.