7 Analist Duyurdu: Bitcoin Şimdi Bu Seviyelere Gidiyor!

Dünyanın en büyük kripto para biriminin tüm 2022 kayıplarını silmesi ve dar ticaret aralığından çıkmasıyla birlikte, ilk çeyreğin son ayı sona ererken Bitcoin (BTC) geri dönüyor. Analistler şimdi bir sonraki seviyeler olarak nelerin görülebileceğine bakıyorlar. İşte 7 analistin BTC’ye dair yorumları…

Bitcoin yükseliyor: Analistler neler bekliyor?

Bir hafta sonu rallisinin ardından Bitcoin, 47.602 dolardan işlem gördü. Bu, 2022’nin başından beri önemli kayıplar kaydeden kripto para birimi için büyük bir değişim. Diğer altcoin’ler de göze çarpacak şekilde yükseldi. BuyUcoin CEO’su Shivam Thakra, daha fazla yatırımcının yığılmasıyla genel kripto piyasası değeri Pazartesi günü 2.24 trilyon dolara yükseldiğine dikkat çekti ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Kripto ticaret hacmi yaklaşık yüzde 49 arttı. Bu, kripto piyasasının toparlanması için iyi bir işaret ve kripto ekonomisine kayda değer miktarda fon girişi olduğunu gösteriyor. Kripto etrafında, özellikle İngiltere’nin kripto getirme yönünde bazı somut olumlu gelişmelere tanık olduk. Özellikle Blockchain tabanlı stablecoin ve diğer bazı ülkeler için kripto düzenlemelerini hızlı bir şekilde takip etme düzenlemesi gibi gelişmeler.

Janet Yellen’ın olumlu yorumlarının da BTC’yi yükselttiği düşünülüyor

Kripto rallisi ayrıca ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın olumlu yorumlarını takip ediyor. Yellen Cuma günü CNBC’ye verdiği demeçte, “Kripto açıkça büyük bir hızla büyüdü ve şu anda işlemlerde değil, birçok Amerikalının yatırım kararlarında önemli bir rol oynuyor. Kriptoda faydalar var ve ödeme sistemindeki yeniliğin sağlıklı bir şey olabileceğini biliyoruz,” ifadelerini kullandı.

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bloomberg, sosyal medyada, son faaliyet patlamasının, tokenını 10 milyar dolardan fazla Bitcoin rezerviyle desteklemeyi planlayan Luna Foundation Guard’dan gelen balina alımları tarafından tetiklendiğine dair bazı raporlar bildirdi. Bunun da ötesinde, piyasalar Rusya’nın petrol ve gaz ihracatı için Bitcoin’i kabul etmeyi düşünebileceği haberlerini sindiriyordu.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.