7 Analist: Bitcoin’in Sıradaki Seviyeleri Bunlar!

Bitcoin (BTC) fiyatı, Çarşamba günkü toparlanmanın ardından 14 Nisan’da olumlu bir havaya büründü. TradingView verilerine göre, BTC/USD paritesi 40.000 dolar desteğini geri alarak Perşembe günü 41.000 doların üzerinde işlem görmeye başladı. Crypto Ed, Cred, TechDev ve tanınan analist sıradaki seviyeleri belirmek için 40 bin dolar üzerinde işlem gören Bitcoin’in son durumuna göz atıyor.

Kırılımın ardından Bitcoin için 2 yükseliş senaryosu

Üst düzey bir kripto analisti, 44.000 doların üzerinde başarısız bir kırılmanın ardından boğaların Bitcoin’in (BTC) kontrolünü yeniden kazanabileceği iki olası senaryoyu ortaya koyuyor. Yeni bir strateji oturumunda, Cred lakaplı kripto analisti, Bitcoin’in “kamu satın alma telaşına” rağmen yükselişini sürdürememesinden sonra momentumun ayıların tarafında olduğunu söylüyor. Ancak Cred, BTC’nin 2022’nin çoğu için Bitcoin’i ayakta tutan önemli bir destek seviyesine hızla yaklaştığını söylediği için boğalar için her şeyin kaybolmadığını ekliyor:

Öyleyse yükseliş ne olurdu? İki şey: biri ya desteğe (36.000 dolar) ulaşıyor ve/veya uzun olmanın beklenen değerinin yükseldiği ve uzun kurulumların risk-ödülünün daha tanımlanabilir ve çekici hale geldiği düşük aralık. Bu mantıklı olur.

Başka bir senaryoda Cred, boğaların 44.000 doları geri almayı ve bunu desteğe çevirmeyi başarırlarsa egemenliklerini iddia edebileceklerini söylüyor:

Alternatif olarak, bu düşüş eğilimi kendini düzeltmeye başlarsa, yani yüksek (44.000 dolar) aralığında bir geri ralli reddedilmez ve aslında kabul görürse, bu da olumlu olur.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.