6 Uzman Yorumladı: Terra ve BTC Çöküşünde Merak Edilenler!

6 Uzman Yorumladı: Terra ve BTC Çöküşünde Merak Edilenler!

Algoritmik stablecoin Terra USD (UST), Bitcoin (BTC) önderliğindeki kripto çöküşü sırasında sabit değerini korumak için mücadele etti. Terra ekosistemi ve UST artık kriptodaki en tartışmalı konular arasında yer alıyor. Uzmanlar, Terra ve BTC çöküşünü yorumluyor.

Terra ekosisteminin algoritmik stablecoin’i UST çöktü

Stablecoin, itibari para birimi veya altın gibi bir rezerv varlığa sabitlenmiş bir kripto para birimidir. Stablecoin’lerin istikrarı ve güvenilirliği, kripto piyasasına girmek ve çıkmak için erişilebilir bir yol sundukları anlamına gelir. Ancak hafta sonu boyunca, Terra ekosistemiyle bağlantılı olan algoritmik stablecoin UST, kripto piyasasındaki oynaklığın ortasında dolardan ayrıldı.

Düşüşler, her zaman açık olan kripto piyasası için hafta sonuna kadar devam etti. Cuma gününden itibaren, CoinGecko verilerine göre Bitcoin (BTC) %6 düşerek 14:58 itibariyle 30.700 dolar civarına geriledi. Kriptoks.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere Cumartesi günü, Terra’nın UST’si dolara ve UST’nin istikrarını korumada rol oynayan ekosistemin yönetişim tokeni LUNA’ya karşı sabitlemesini kaybetmeye başladı ve 24 saatte %15 düştü.

Bazıları, sabitleyicideki (peg) kaybın, bir kripto balinası tarafından Curve Protocol’de gerçekleşen önemli bir UST ile Tether (USDT) takasına düştüğüne inanıyor. ‘LUNAtics‘ olarak bilinen Terra ekosisteminin hayranları, bunun bir rakip tarafından koordineli bir saldırı olup olmadığını sorguladı. Sabitleme, Terraform Labs CEO’su ve kurucu ortağı Do Kwon’un Twitter’da konuyu ele almasıyla iyileşmeye başladı.

I’m up – amusing morningAnon, you could listen to CT influensooors about UST depegging for the 69th timeOr you could remember they’re all now poor, and go for a run insteadWyd

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.