6 Dev İsim, Bitcoin 2022’de Fiyat Tahminlerini Açıkladı!

6 Dev İsim, Bitcoin 2022’de Fiyat Tahminlerini Açıkladı!

Miami’deki tüm bu hafta Bitcoin haftası. Vice City, Miami Beach Kongre Merkezi’nin hepsinin merkezi olduğu bir kripto merkezine dönüştürüldü. Dünyanın yalnızca BTC’ye ayrılmış en büyük konferansı, finans alanındaki en parlak isimlerden bazılarını bir araya getirdi.

Jan Van Eck, Bitcoin değerlemesine yönelik kriterleri paylaştı

Birçok panelde, önemli notlarda ve daha fazlasında – Bitcoin’e değer atamak için çeşitli modeller ve yöntemler tartışıldı. En dikkate değer panel, BTC’ye bir değer koymak için kullanılabilecek birkaç ilgi çekici tablo ve teoriyi paylaşan Jan Van Eck tarafından yönetildi. Van Eck, stok-akış modelinden bahsederek BTC fiyatı ile yüzde 95’lik bir korelasyonu olduğunu söyleyerek bu modeli yok saymak için çok erken olabileceğini söyledi. Ayrıca Metcalfe Yasası ile bir noktada yüzde 94’lük korelasyon sağlandığını belirledi.

Peter Thiel, BTC’yi geleneksel finans ile karşılaştırdı

PayPal kurucu ortağı Peter Thiel’ın bir açılış konuşması ayrıca milyarderlerin ve teknoloji girişimcilerinin konferansın odak kripto para birimine nasıl değer verebileceğine ışık tuttu. Thiel, BTC ile karşılaştırıldığında varlık sınıfları arasındaki büyük boyut farkını gösterdi. Bitcoin hala 12 trilyon dolarlık altının piyasa değerinin sadece bir kısmını oluşturuyor.  Hisselerin 115 trilyon dolarlık değerine kıyasla ise çok az.  

Bu seanslar sırasında bu yatırımcılardan hiçbiri çılgın fiyat tahminleri yapmadı. Thiel, bir sonraki “10x” ve “100x”in mümkün olduğunu ima etti, bunun an meselesi olduğunu aktardı. Meksika’nın en zengin üçüncü adamı Ricardo Salinas, konferansta Bitcoin’in mevcut fiyatı hakkında aşırı endişe duyanlar için “Satın aldıktan sonra evinizin fiyatını sürekli kontrol etmiyorsunuz” dedi.

Tom Lee, volatilitenin düşmesini bekliyor

Fundstrat Global Advisors’dan Tom Lee Bitcoin 2022 konferansı sırasında yaptığı açıklamalara göre kriptonun yeterince spekülatif olmadığına inanıyor. Lee, piyasa değeri artmaya devam ettikçe Bitcoin’in volatilitesinin önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde düşmesini bekliyor.  En büyük kripto para birimi ve altın arasında paralellikler çizdi. Sarı metal 10 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştığında, volatilitesi dramatik bir düşüş yaşadı.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.