6 Büyük Analist, Altın ve Bitcoin’de O Rakamları Bekliyor!

6 Büyük Analist, Altın ve Bitcoin’de O Rakamları Bekliyor!

Güçlü gelen ABD TÜFE’den sonra Fed’in agresif bir şekilde faiz artışı yapma ihtimali kuvvetlendi. Bu ortama altın, beş haftanın en yüksek seviyesinden düştü. Bitcoin analistleri ise, önemli trend çizgisi belirirken bu BTC fiyat seviyelerini izliyor.

Bitcoin gerçekleşen fiyata tutunuyor

Konsensüs Bitcoin (BTC) için 22.400 doların olası dip bölgenin başlangıcını işaret ettiğini söylüyor. Ancak aşağı yönlü hedeflerin teknik olarak 11.000 dolara kadar uzandığını kaydediyor. Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere BTC, 13 Haziran 2020 Aralık ortasından bu yana en düşük seviyesinde işlem görüyor. Bununla birlikte dip herhangi bir yerde olabilir.

BTC’de hafta sonu satışları yoğunlaştı. TradingView verilerine göre BTC, Mart 2020’den bu yana ilk kez gerçekleşen fiyatının altına düştü. 23.400 dolar civarında gerçekleşen fiyat, daha düşük zaman dilimlerinde şimdiye kadar ilk sağlam destek görevi görüyor.

Potansiyel dip olarak vurgulananlar da dahil olmak üzere önceki seviyeler tutunamadı. Celcius sonrası, enflasyon ve Fed’de gelecek eylemleri sayesinde duyarlılık daha fazla satış tarafı baskısını desteklemeye devam ediyor.

Bu arada BTC’nin nihai bir makro zemine nereye oturabileceği şimdi hararetli bir tartışma konusu. Traderlar ve analistler, önemli bir düşüş için ilk çağrı noktasının 200 haftalık basit hareketli ortalama (200 SMA) olduğu konusunda hemfikir.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.