6 Analist: Bitcoin Önümüzdeki Günlerde Bu Seviyelerde Olabilir!

6 Analist: Bitcoin Önümüzdeki Günlerde Bu Seviyelerde Olabilir!

Bitcoin Cumartesi günü 20.000 doların altına düşerek 18 ayın en zayıf seviyesine geriledi. Yatırımcıların sektördeki artan sıkıntılar ve daha riskli varlıklardan genel geri çekilme konusundaki endişeleri üzerindeki düşüşü genişletti. Pazar günü 20.000 doları aşağı yönde kırdı. Ancak ardından, rekor kıran bir dizi düşüşün ardından kripto para piyasasına hızlı bir dönüşle liderlik etti. Peki, analistler şimdi neler bekliyor?

BTC, son aylarda oldukça vahşi fiyat hareketlerine sahne oldu

Dünyanın en büyük kripto para birimi geçtiğimiz gün yüzde 16 tırmandı. Bu durum, Cumartesi günü tokeni 17.599 dolara kadar düşüren dik bir düşüşün kayıplarını telafi etti. Satışta 881 dolara kadar düşen ETH yüzde 26 artışla 1.140 dolara yükseldi. Bu sırada Avalanche’dan Solana’ya birçok altcoin de kazanç elde etti.  Kripto odaklı hedge fonu Pantera Capital’in ortağı Paul Veradittakit, “Kurumsal yatırımcıların satın alma fırsatı gördüğü diplere yakın seviyelere ulaşmaya başladığımızı düşünüyorum” dedi.

Kripto piyasası, özellikle hareketlerin büyütülebildiği hafta sonları, vahşi dalgalanmalarıyla bilinir. Son rallisinde bile, Bitcoin bu ay yüzde 30’dan fazla düşmüş durumda. Kasım ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 70 geride işlem görüyor. Bitcoin’in Cumartesi günkü düşüşü, kripto para birimini 2017’nin sonlarında son boğa döngüsü sırasında vurduğu en yüksek seviye olan 19.511 doların altına itti. Yaklaşık 12 yıllık ticaret tarihi boyunca Bitcoin, önceki döngü zirvelerinin altına hiç düşmemişti.

Bitcoin 13.900 dolara düşme riski mi taşıyor?

Fairlead Strategies’in yönetici ortağı ve kurucusu Katie Stockton, coin’in ayrıca 18.300 dolarlık bir teknik destek seviyesini geçtiğini söyledi. Bu seviyenin altındaki ardışık haftalık kayıpların, bir sonraki 13.900 dolarlık desteğe düşme riskini artıracağını da sözlerine ekledi. Şimdi ticarete gelince, Stockton kısa vadeli, “ters eğilim” teknik sinyalinin “yakın vadede bir toparlanma olacağına dair bir miktar umut verdiğini” söyledi.

Yine de, “ivme güçlü bir şekilde olumsuz” olduğu için dipten satın almaya karşı uyardı. Twitter’daki kripto topluluğunda bazı kişiler, önümüzdeki birkaç gün içinde geri alınır ve tutulursa destek sağlayabilecek önemli bir pivot noktası olarak 20.000 doları gösterdi. Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, 20.000 dolar seviyesinin, 2017’nin en yüksek seviyesini temsil ettiği için “önemli” olduğunu belirtti. Ayrıca “O zamandan beri birçok durumda hem destek hem de direnç olarak hareket etti. Bu seviyenin üzerinde alıp tutabilirsek, yükseliş olabilir.” dedi.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.